Gala cup juniorů, Střešovice 19.5. 2012  (autor Ondřej Vlček, zveřejněno 20.05.2012)

 Střešovický areál, konkrétně Prague beach team uspořádal v sobotu 20.5.2012 Gala cup juniorů, který se odehrával v podobně příjemném duchu jako minulý týden Gala cup juniorek, s jednou jedinou změnou a to takovou, že dnes bylo výrazně povedenější, slunečné počasí.

Turnaj, měl poměrně rychlý spád i přesto, že turnaj byl velmi dobře hráčsky obsazen a dokonce mu v pátek předcházela zhruba tříhodinová kvalifikace, které se účastnilo osm párů.

Podobně jako v Brně dokázaly reprezentační páry Džavoronok, Licek (připravující se na ME U18 konaný v Brně v termínu 5 – 8.7. 2012) a Váňa, Trojan (ME U20) obsadit medailové příčky.

V tomto turnaji došlo konečně k vzájemnému zápasu mezi oběma již zmíněnými páry. Prvenství obhájil pár Váni a Trojana, stříbrní skončil Džavoronok s Lickem. Třetí se umístili Novák Buchl. Jak finále, tak malé finále skončilo v poměru setů 2:0.

Pořadí:                

 Gala Cup Střešovice , 19.05.2012 – junioři    

pořadí

hráč 1

hráč 2

1.

Štěpán Trojan

Tomáš Váňa

2.

Donovan Džavoronok

Martin Licek

3.

Radim Novák

Tomáš Buchl

4.

Jan Šiman

Martin Havlín

5.

Josef Kantár

Bohumil Blecha

5.

Michael Mark

Radomir Vinkler

5.

Patrik Kučera

Vojtěch Dostál

5.

Tadeáš Bajusz

Ondřej Pavelka

9.

Marek David

Daniel Šlahař

9.

Ondřej Bajusz

Martin Pihera

9.

Martin Strnad

Miloš Koudelka

9.

Ondřej Beneš

Michael Hadrava

13.

Honza Cízner

David Rathous

13.

Martin Syrůček

Roman Trnka

13.

Ondřej Lenc

Tomáš Horáček

13.

Ondřej Prokop

Martin Slabý

17.

Jiří Sládek

Kryštof Volf

17.

Vojtěch Nedvěd

David Mládek

 

stupně vítězů

Ondra Vlček


 
Vlčák (22.05.2012 11:39:39) 
Pohled na turnaj očima nezaujatého trenéra:
Juniorsé turnaje mají jedno velké specifikum a to je to, že do utkání může svými radami zasáhnout i trenér, což je diametrální odlišnost od kategorie mužů.
Myslím si, že je to v této kategorii na místě, protože hráči často v kurtu bojují ani ne tolik proti soupeři, ale spíše sami se sebou (psychika), se svojí technikou, taktikou a v případě tak krásného letního počasí jako bylo v sobotu i s kondicí. Někdy není lehké vyrovnat se se svým spoluhráčem a to jak lidsky, tak herně. Poté teprve přichází na řadu okolní vlivy - počasí, velikost prostoru na kurtu za koncovými a bočními čarami, nepříjemné poznámky protihráčů nebo diváků, atd. 
Z těchto všech důvodů jsem přesvědčen o tom, že trenér je pro hráče v této kategorii a samozřejně pro mladší důležitý nejen na tréninku, ale i v na turnajích v jednotlivých utkáních. Lépe jak tak turnajově připraví pro přechod do vyšší kategorie, tedy do můžů, kde je je konkurence nesrovnatelná.
Trenér je v beachvolejbalu omezen jinými pravidly, než ve volejbalu šestkovém a to tím, že může k hráčům promlouvat nikoliv během hry, ale pouze mezi sety a o oddechových časech, který ale nesmí brát on sám, ale prostřednictvím svých svěřenců. O "tajmu" je dle mého ještě více jak ve volejbalu šestkovém tedy kolektivnějším dbát na to, aby trenér svým projevem hráče uklidnil, a dal jim jednu maximálně dvě taktické rady, které si zapamatují a při troše štěstí je použijí i v daném utkání. Důležité je zmínit, že trenér se MUSÍ na začátku utkání rozhodčímu nahlásit jako trenér družstva (páru), jinak nemá oprávnění hráčům jakkoliv radit a je rozhodčím vykázán z areálu sportoviště.

Edna (23.05.2012 21:16:16) 
 Turnaj jsem sledoval celý den a úrovní hráčů jsem byl příjemně překvapen. Už zhruba pět let jsem neviděl tak dobrou juniorskou hru. 70% hráčů splňovalo poměrně snadno takovou mou osobní laťku, což znamená zasmečovat, kontrola míče bagrem, rychlý pohyb po hřišti, nasazení, hra s blokem a rozumně vypadající odstup od sítě. Samozřejmě je to daleko od stavu před deseti lety, kdy se hráli kadeti a junioři odděleně a na obou soutěžích byla kvalda a kdy juniorští hráči obsazovali slušné přední i medailové příčky na chlapských prizemoney ohodnocených turnajích (Kolář, Rotrekl, Klapal), ale po dlouhodobé bídě, to směřuje k lepšímu.
 Překvapením pro mě byla hra kadetského týmu Licek, Džavoronok. Naopak zděšen jsem byl úrovní nahrávky obouruč vrchem, ale to byla i chyba rozhodčích. Aspoň od semifinále by na správnost odbytí měli tlačit.


strana: 1