Beach v areálu Sport Park Liberec  (autor  , zveřejněno 03.03.2013)

Jednou z možností, kde hrát beachvolejbal v Liberci, je Sport Park Liberec – sportovní centrum, které nabízí možnost i jiných aktivit než je plážový volejbal. Kurt na beach je otevřen v průběhu sezóny od 9 do 21 hodin. Pro návštěvníky je zde připraveno standardní zázemí – online rezervační systém, míč k zapůjčení, šatny a občerstvení. Další informace nám sdělil pan Marek Luft z oddělení marketingu Sport Parku. 

Jak dlouho již váš areál funguje? Seznámili byste nás ve zkratce s jeho historií?

Beachvolejbalové hřiště je součástí městského sportovního areálu Sport Park Liberec, který nejen libereckým obyvatelům slouží již po několik desítek let. Areál se po dobu své existence měnil a rozšiřoval svou nabídku sportovních a společenských aktivit. Dnes jsou jeho součástí mnohá venkovní sportoviště (tenisové kurty, fotbalová hřiště, atletický stadion, in-linová dráha, ...), indoorová sportoviště (badmintonové a ricochetové kurty, herna stolního tenisu, bowling, střelnice, ...), multifunkční Tipsport arena Liberec, Svijanská aréna (se dvěma ledovými kluzišti), taneční a pohybové A-Styl Centrum či tříhvězdičkový Hotel ARENA. Areál zahrnuje také jedno beachvolejbalové hřiště, které bylo vybudováno při venkovních tenisových kurtech v roce 2008. Hřiště je přístupné po celou letní sezónu – zhruba od dubna do října (v závislosti na aktuálním počasí). Beachvolejbalový kurt není na zimu krytý.

Co vedlo k vytvoření beachvolejbalového zázemí v Liberci?

Byl to především rostoucí zájem veřejnosti o tento sport a snaha rozšířit nabídku možností sportovního vyžití v areálu.

Plánujete v dohledné době nějaké zlepšení v rámci areálu či jeho rozšíření?

Dlouhodobě se snažíme o rozvoj celého areálu – o rozšiřování nabídky sportovních aktivit (nedávno byla např. otevřena in-linová dráha, dětské hřiště s přírodní posilovnou či hokejová střelnice). Nicméně v současné chvíli nejsou ve výhledu žádné větší úpravy areálu.

Působí u vás nějaký beachvolejbalový klub?

V areálu nepůsobí žádný beachvolejbalový klub, ani kroužek. Hřiště je určeno široké veřejnosti. V našem areálu nenabízíme ani trenérské služby na beachvolejbal a nepořádáme ani turnaje.

Na jakou nejbližší akci byste chtěli beachvolejbalové nadšence pozvat?

Žádné speciální akce přímo na beachvolejbal nechystáme. Nicméně každý rok na začátku září probíhá v areálu a Tipsport areně sportovní show a veletrh spojený se dnem otevřených dveří celého areálu – návštěvníci si mohou vyzkoušet jednotlivá sportoviště či navštívit prezentace sportovních klubů a oddílů působících v areálu.

Myslíte si, že se beachvolejbal stává populárním sportem? Mají lidé větší zájem zajít si k vám hodit zahrát nebo nevidíte rozdíl oproti dřívějším rokům?

Vzhledem k tomu, že nabízíme pouze jeden kurt, je jeho obsazenost dlouhodobě velmi podobná. Osobně nevnímám, že by zrovna v současné době byl nějaký boom zájmu o beachvolejbal – největší růst zájmu je již za námi. Bez ohledu na to je, podle mého, beachvolejbal velmi populárním sportem – to vychází nejspíš z obecné popularity klasického volejbalu, dostupnosti písečných hřišť, formátu hry (hratelné ve 4 hráčích i více) a letní atmosféry tohoto sportu.

Více informací o sportovišti naleznete na www.sportparkliberec.cz.