Víkendové dění v Česku (8. - 10. března)  (autor Eliška Málková, zveřejněno 12.03.2013)


Dvěma pátečními večerními mixy odstartovalo jako každý lichý týden víkendové beachové dění v Praze.

Střešovický páteční mix se hrál v plném obsazení dvanácti dvojic. V silné konkurenci kvalitních dvojic nakonec nejvyšší příčku vybojoval pár Zuzka Jurenková a Honza Holakovský, který ve finále porazil Petru Parobkovou a Michala Honse. Třetí skončili Lucie Čabanová a Jan Zvěřina. Všechny výsledky najdete zde.

Night Beach Cup obsadil od šesti hodin kurty na Domynu. Informace o něm však zatím nejsou zveřejněny, ale pokusím se je doplnit hned, jak to půjde.

Sobotní program pokračoval v mixovém duchu. Turnarnaje pro smíšené páry uspořádaly tři pražské areály. Ale na své si přišli i junioři a mladší hráči. A to nejen v hlavním městě.

Od deseti hodin byla na střešovických kurtech zahájena první utkání Open mixu. Do hry se zapojilo devět dvojic, které si mohly odnést, kromě bodů do žebříčku PBT akcí, i ceny od sponzorů. Nejvyšší příčky a 30 bodů nakonec dosáhla dvojice Jiří Navrátil a Mirka Mecová. Druzí skončili Ján Jěnčík a Kateřina Vicenová s 26 body a třetí Pavla Zvěřinová s Janem Mrňákem, kteří si odnesli 22 bodů.

V Záběhlicích mezitím probíhalo další kolo Hamerského okruhu. Slovy organizátorky Lenky Voděrové šlo o „ ...amatérský turnaj mužů pro 12 dvojic, doplněný menším turnajem žen (určeno pro 8 dvojic). Hrálo se na všech šesti kurtech a proto se na zápasy nemuselo téměř čekat. V mužích zvítězila sehraná dvojice Jakub Zika/Jonáš Pešek a v ženách Natálie Vágnerová a Lenka Voděrová, které spolu hrály poprvé a hned se jim podařilo stanout na nejvyšším stupínku." Hamr též děkuje všem za účast a těší se na další turnaj, který proběhne 6. dubna zase v Záběhlicích.

Další mixový turnaj nabídlo Ládví. Balů Ferdinand cup odstartoval již druhé kolo. Dle informací na webu se zúčastnilo dvacet dvojic. Výsledky ale zatím nejsou k dispozici. Doplním je co nejdříve nebo je sami můžete sledovat zde.

Finálové kolo Zimní ligy v kategorii extraliga mixů se začalo hrát od devíti hodin ve velké hale na Pankráci. Nakonec se, z původního počtu osmi přihlášených, dostavilo šest dvojic. Mezi nimi dominovala (již potřetí za sebou) Eliška Gálová a Martin David. Druhé místo obsadili Petr Polášek a Lucie Krejzová, třetí pak Vladek Pavelka a Šárka Pavelková. Kompletní výsledky stejně jako slibované výsledky 1. ligy mixů z minulého týdne si můžete přečíst tady.

Spolu s mixovým turnajem probíhal ve velké hale i kvalifikační turnaj na Halové mistrovství České republiky do 23 let. To proběhne 13. a 14. dubna právě v Praze na Pankráci. Tři chlapecké a šest dívčích dvojic bojovalo v každé kategorii o šest postupových míst, která by jim zaručila postup do hlavní soutěže. Dvojice by se tak vyhnuly povinnosti hrát kvalifikaci těsně před turnajem 13. dubna. Kdo tato místa zíká bude jasné až po druhém kole kvalifikačního turnaje. To proběhne 6. dubna.

Malou halu na Pankráci pak obsadili ti nejmladší hráči. Aquapalace juniorliga a Aquapalace junior liga do 23 let s kategoriemi odstupňovanými dle věku a úrovně hráčů začala od devíti hodin přehazovanou pro děti do deseti let. V jedenáct se přidal minibeach a od jedné juniorky, juniorky do 23 let a junioři do 23 let. Někteří hráči tak, spolu s kvalifikací na HMČR, stihli odehrát i tři turnaje za den. Nejvyšší obsazení zaznamenala kategorie juniorek s jedenácti páry, druhá nejžádanější kategorie byla přehazovaná se sedmi dvojicemi. Všechny startovací listiny a výsledky najdete zde:

 

přehazovaná

minibeach

juniorky

junioři do 23 let

juniorky do 23 let

 

Posledním pražským turnajem sobotního dne byla přátelsky laděná Strahovská juniorka. Společnou kategorii pro chlapecké i dívčí páry si zahrálo devět dvojic. Na prvním místě skončily dívky z týmu „Jokerky“ - Pavla Rusá a Míša Budíková, druhé místo obsadil chlapecký pár Petr a Jakub Sixtovi a třetí byly opět dívky - Míša Večeřová a Bára Havelcová.

Jediný mimopražský areál, kterému se daří úspěšně zapojit do pořádání akcí pro veřejnost v zimní sezóně je brněnský Sokolák. Kvůli malému zájmu dospělé veřejnosti se akce zaměřují především na mladší hráče. Pro ty jsou halové zkušenosti cennou přípravou na letní sezónu. Tuto sobotu se tak na kurtech konal již čtvrtý minibeach – beachvolejbal pro kategorii mladších a starších žáků a žákyň.

Kategorie mladších žáků se zúčastnilo jedenáct dvojic a hrálo se systémem pavouka na dvě prohry. Osm dvojic bylo nasazeno a zbylé tři „příparavkové páry“ si zahrály skupinu každý s každým a následně ještě dvě nebo tři dohrávky s vypadnutými dvojicemi z pavouka.

Ve starších žácích a žákyních se dvojic sešlo devět. Nejdříve se odehrály zápasy ve třech trojčlenných skupinách a dle výsledků pak bylo osm párů nasazeno do pavouka bez možnosti opravy.

Jak komentuje na stránkách Sokoláku průběh turaje mladších žákyň sám trenér Milan Džavoronok: „Byli jsme svědky několika překvapení, které můžou být pro některé povzbuzením do dalšího tréninku a pro ostatní upozorněním k tomu, že je potřeba se stále zlepšovat a neusnout na vavřínech.V rozhodujících chvílích měly navrch "komunikující dvojice"...“
Ani ve starších žácích nebyla o překvapení nouze: „... favorité Martin a David Pavlovští byli v pavouku vyřazeni Tadeášem Tezzelem a Matesem Džavoronokem a museli se spokojit s konečným 3. místem. I zde se projevila lepší komunikace a herní pohoda na straně vítězné dvojice... “

Výsledky i celé znění článků si můžete přečíst zde:

Mladší žáci

Starší žáci

 

V neděli turnaje uspořádaly hned čtyři pražské areály. Kromě dalšího mixového klání se konaly i další tři soutěže v mužské a dvě v ženské kategorii.

Střešovické kurty uspořádaly další kolo Profi ligy. Po minulém víkendu, kdy odehrály svou soutěž ženy, proběhla tuto neděli mužská část soutěže. Zůčastnilo se nakonec dvanáct párů, což znamenalo hru bez předchozí kvalifikace. Z nabitého startovního pole se nakonec jako nejsilnější ukázala dvojice David Kufa a Odřej Přidal. Ti si ovšem museli pro vítězství dojít v opravném pavouku, když je v zápasech druhého kola porazili Rotrekl s Haklem. Druzí pak skončili Martin David a Vladek Pavelka. Jako třetí se umístili Marek Hauba a Petr Boula.

Mužské a ženské páry dostaly příležitost i v pankrácké Zimní lize, kde celou neděli probíhala finálová kola první ligy. Nakonec se přišlo o závěrečné body a co nejlepší umístění poprat 19 ženských a pouze 9 mužských dvojic. Za zmínku stojí především první příčka juniorské dvojice Dostálová a Havlínová, které si dokázaly mnohdy poradit s mnohem staršími a zkušenějšími hráčkami. Zbylé výsledky najdete zde:

ženy

muži

 

Poslední turnaj pro nesmíšené dvojice - Balů Ferdinand Cup proroběhl na Ládví. Stejně jako mixy však výsledky dosud nejsou k dispozici.

I přes počáteční nezájem se startovní listina zaplnila a na strahovských kurtech se nakonec odehrál třetí „Březnový“ plážák tohoto roku. Do přátelského klání nastoupilo jedenáct dvojic, mezi nimiž si první místo vybojovali Kamila Stružková a Lukáš Nemasta, druzí skončili Pavel Volek a Anička Černá a třetí tým Zdeňka a Pavel Zikovi.

Pro tento víkend je to vše. Příští týden proběhne kromě Halového mistrovství žen na Pankráci i tradiční Domyno Night Beach Cup, střešovická Amatérská liga či Amatérský turnaj žen, mužů i mixů. Do dění se zapojí i Vavřinec Kladno s mixovým turnajem Garoma cup.

 


 


 
Radan (13.03.2013 12:47:31) 
 Šest dvojic na Zimní extralize... To je značný ústup ze slávy.
Jiří (13.03.2013 22:08:14) 
Domyno Night Beach Cup mixy byly Krystofem jako jiz tradicne zruseny nekdy behem patecniho dopoledne, bohuzel jsem musel odmitnout dvojice odtamtud vyhnane pro plnou kapacitu u nas.

Take bych jako poradatel rad okomentoval nase patecni mixy, kdy se spousta nasich dvojic hlasi a pak odhlasuje tesne pred uzaverkou, coz je jeste relativne vpohode, nektere ale bohuzel nezvladnou ani to a na jejich ucast kolidujici s trenerskou schuzi me musel upozornit Ondra, jemuz patri dik za pomoc. No a zminena trenerska dvojice si bude holt muset hledat priste jiny turnaj :)

A k sobotnim mixum bych rad poznamenal, ze se poprve jako organizator realizoval nehrajici Venca a docela se mu to povedlo, vsichni odchazeli z haly dokonale vysportovani a spokojeni. Snad jen pouhych 9 ucastniku je malym stinem turnaje.


strana: 1