Postřehy z Ideastav halového mistrovství České republiky žen z klávesnic přímých účastnic  (autor Eliška Drobná Krejčí, zveřejněno 20.03.2013)

 Jakožto účastnice Halového mistrovství, které se odehrálo během uplynulého víkendu v Praze v Beachklubu Pankrác, jsme byly osloveny Eliškou Málkovou, abychom popsaly, jak to všechno probíhalo. Měl to být krátký komentář do jejího článku, vznikl z toho dlouhý komentář. 

Hlavní soutěž
 byla koncipována jako jednodenní turnaj pro 16 dvojic, systém hraný na dvě porážky s dohrávkou o třetí místo. Do hlavní soutěže bylo rovnou nasazeno 6 dvojic s nejvyšším bodovým součtem z pankrácké Zimní ligy (ZL) 2012/2013. Tato šestice měla být doplněna o divoké karty pro 2 zahraniční dvojice a pro 4 dvojice pořadatele (pro kvalitní české dvojice dle žebříčku ABV). Divokou kartu pro zahraniční dvojice dostaly nejúspěšnější slovenské reprezentantky D. Nestarcová a N. Dubovcová, která však nakonec nedorazily. Seznam dalších kvalitních českých nasazených dvojic včetně bodů ze ZL a bodů dle žebříčku ABV viz tabulka nasazení. Poslední čtyři dvojice vzešly ze sobotní kvalifikace (KV).     

  Dvojice Body dle ZL Body dle ABV
1. Bonnerová/Hermanová (ABV) 0 3022
2. Nákládalová/Gálová (ZL)  328 476
3. Vorlová/Vaňková (ZL) 320 779
4. Danilovičová/Šulcová (ZL)   140  210
5. Jarošová/Veselá (ABV)     212  375
6. Lišková/Grycová (ABV)       216 297
7. Suchá/Dostálová (ABV)        0     193
8. Rohalová/Soosová (ZL)    304 0
9. Jelínková K./Zelinková (ZL)  273 212
10. Krejčí/Kurtinová (ZL)              304 463
11. Machová/Grygarová (ABV)  217  186
12. Cebáková/Nucová (ABV)      168
13. Bendíková/Mörwicková (KV)  208 190
14. Třešňáková/Pilátová (KV)     86
15. Nováková E./Trpišovská(KV)  292 0
16. Špetlíková/Procházková (KV)  200  20


Tabulka nasazení – údaj v závorce udává kritérium, na základě kterého byla dvojice nasazená do hlavní soutěže. (Tučně jsou označeny hráčky, které pravidelně trénují v PBT u Mgr. Ondřeje Vlčka
J)

Začátek halového mistrovství byl negativně poznamenám nesystémovým nasazováním některých dvojic v hlavní soutěži dle uvážení organizátora, což postihlo i nás, když jsme byly nasazeny až jako desáté a před námi se objevily některé dvojice s nižším počtem získaných bodů jak dle ABV tak dle ZL. Obdobné problémy s nasazením potkaly i naši další dvojici Machová/Grygarová, které měly být nasazeny dle součtu bodu ABV do hlavní soutěže na úkor Cebákové/Nucové (nakonec se tam po odhlášení Slovenek dostaly). 

Hlavní soutěž odstartovala v neděli 17.3. v 8:30. Hrálo se na čtyřech kurtech a byli přítomni dva rozhodčí, z čehož vyplývá, že řada zápasů Halového mistrovství republiky probíhala za soudcování samotných hráčů. My jsme hned v prvním kole narazily na další spoluhráčku z klubu, Alici Suchou hrající s juniorkou Magdou Dostálovou. Při pomalém rozjezdu a po nepříliš přesvědčivém výkonu se nám podařilo ve třetím setu zvítězit. Do druhého kola rovněž postoupily Machová/Grygarová (Adél/Lenka) porazivší dvojici Lišková/Grycová, juniorky Třešňáková s Pilátovou (Hanka/Bára) podlehly dvojici Vorlová/Vaňková.

Druhé kolo nebylo pro naše barvy příznivé, my jsme prohrály s Nakládalovou/Gálovou, Adél a Lenka s Vorlovou/Vaňkovou. V opravách zvítězily Hanka s Bárou Grycovou/Liškovou), Alice s Magdou ukončily svoje účinkování v turnaji porážkou se z kvalifikace postoupivšími a výborně hrajícími Novákovou/Trpišovskou, a umístily se tak na děleném 13. místě.

Vítězství v opravách (nad Bendíkovou/Mörwickovou) nás svedlo k přímému boji o postup mezi nejlepších šest párů s Lenkou a Adél, které v předchozím kole porazily jediný slovenský pár Rohalovou/Soosovou. V tomto zápase nás holky „nechaly“ vyhrát (vedly 1:0 na sety a 19:14), čímž nás odsoudily k vlastnoruční přípravě večeře pro Martina Lacného (vsadil na naše vítězství J). Obsadily tak konečné 7. místo. Bára s Hankou prohrály ve 2. kole oprav s Jelínkovou/Zelinkovou a umístily se na 9. místě.

V utkání o postup do semifinále jsme narazily na dvojici Jarošová/Veselá. Po letním Mistrovství republiky, kde nás vyřadily v zápase o „šestku“, jsme jim měly co vracet, tak jsme jim to vrátily (2:0). V semifinále jsme opět narazily na Nakládalovou/Gálovou, přičemž jsme jim důstojně vzdorovaly jen v prvním setu (0:2). Druhé semifinále vyhrály první nasazené Bonnerová/Hermannová nad Vorlovou/Vaňkovou. Nutno podotknout, že obě semifinále již měla slušnou diváckou kulisu.

V zápase o třetí místo jsme tedy nastoupily proti Vorlové/Vaňkové. Bohužel se jednalo o již sedmý zápas v řadě, což si na Lence, která je protihráčkami mnohem více vytěžovaná, vybralo svou daň v podobě křečí do stehenního svalu hned v úvodu prvního setu. Po „medical time“ sice křeč odezněla, nicméně zápas tím již byl ovlivněn. Přesto si myslím, že jsme jim byly důstojným soupeřem, byť jsme prohrály 0:2 (16:21, 19:21).

Finále bylo kvalitním vyvrcholením celého turnaje, kdy proti sobě nastoupily papírové favoritky Bonnerová/Hermannová s nově složenou dvojicí Nakládalová/Gálová, která se dva krát objevila i na Profi lize ve Střešovicích (v obou případech vítězně). Obě dvojice prošly do finále bez porážky. První set vyhrály Nakládalová/Gálová 21:19, druhý Bonnerová/Hermannová 21:14. Třetí set se již vyvíjel v režii výborně hrajících Nakládalové/Gálové (15:10), které tak vybojovaly titul halových mistryň pro rok 2013.

Celkově hodnotím celý turnaj velmi kladně, protože jsme dopadly dobře (i jako pár s nejvyšším věkovým průměrem J) a potvrdily jsme v podstatě nasazení, pokud by se provádělo dle bodů ABV či ZL. Kromě dobrého výsledku však pozitivně hodnotím i organizaci turnaje, to, jak svižně turnaj plynul (což je pod Sašovou taktovkou pravidlem), byť to v našem případě znamenalo, že jsme hrály de facto bez přestávky. Příjemným zpestřením byla ochutnávka vín a lahůdek. Sympatické jsou také prize money - mezi osm nejlepších dvojic turnaje bylo rozděleno 30 000,- Kč. Z mého pohledu tak jedinou kaňkou zůstává neprůhledné nasazování do hlavní soutěže.

Pro úplnost dodávám celkové pořadí a pro skutečné nadšence i jednotlivé zápasy:

1.Šárka Nakládalová / Eliška Gálová

2.Martina Bonnerová / Bára Hermannová

3.Míša Vorlová / Terka Vaňková

4.Eliška Krejčí / Lenka Kurtinová

5.Terka Jarošová / Katka Veselá

5. Eliška Nováková / Martina Trpišovská

7. Adél Machová / Lenka Grygarová

7. Kačka Jelínková / Klára Zelinková

9. Hanka Třešňáková / Bára Pilátová

9. Karol Danilovičová / Anička Šulcová

9. Markéta Bendíková / Bára Mörwicková

9. Hana Rohalová / Anna Soosová

13.Alice Suchá / Magda Dostálová

13. Liška Lišková / Lenka Grycová

13. Ivana Cebáková / Veronika Nucová

13. Terka Špetlíková / Zuzka Procházková

 

1.kolo

Bonnerová/Hermanová x Špetlíková Procházková

Jelínková/Zelinková x Rohalová/Soosová

Jarošová/Veselá x Cebáková/Nucová

Bendíková/Mörwicková x Danilovičová/Šulcová

Vorlová/Váňková x Třešňáková/Pilátová

Machová/Grygarová x Lišková/Grycová

Suchá/Dostálová x Krejčí/Kurtinová

Nováková/Trpišovská x Nakládalová/Gálová

 

2.kolo

Bonnerová/Hermannová x Jelínková/Zelinková

Jarošová/Veselá x Danilovičová/Šulcová

Vorlová/Vaňková x Machová/Grygarová

Krejčí/Kurtinová x Nakládalová/Gálová

 

13. – 16.

Špetlíková/Procházková x Rohalová/Soosová

Cebáková/Nucová  x Bendíková/Mörwicková

Třešňáková/Pilátová x Lišková/Grycová

Suchá/Dostálová x Nováková/Trpišovská

 

3.kolo

Bonnerová/Hermannová x Jarošová/Veselá

Vorlová/Vaňková x Nakládalová/Gálová

 

9. – 12.

Rohalová/Soosová x Machová/Grygarová

Bendíková/Mörwicková x Krejčí/Kurtinová

Jelínková/Zelinková x Třešňáková/Pilátová

Danilovičová/Šulcová x Nováková/Trpišovská

 

7. – 8.

Machová/Grygarová x Krejčí/Kurtinová

Jelínková/Zelinková x Nováková/Trpišovská

 

5. – 6.

Jarošová/Veselá x Krejčí/Kurtinová

Nováková/Trpišovská x Vorlová/Vaňková

 

Semifinále

Nakládalová/Gálová x Krejčí Kurtinová

Bonnerová/Hermannová x Vorlová/Vaňková

 

O 3. místo

Vorlová/Vaňková x Krejčí/Kurtinová

 

Finále

Bonnerová/Hermannová x Nakládalová/Gálová


 
Tynka (20.03.2013 19:56:33) 
 Paráda, holky, ještě jednou, strašně moc gratuluju! 
Zvířátko (21.03.2013 07:26:35) 
Pěkný článek, dobře jsem si početl. Ještě jednou vám gratuluji a Martinovi Lacnému přeji dobrou chuť :-)
matúš (22.03.2013 11:30:55) 
Super výsledek! Gratuluju vám i Mgr. Ondřeji Vlčkovi!!
Eliška Drobná Krejčí (22.03.2013 14:10:18) 
 Děkujeme :-)
Eliška Málková (24.03.2013 23:54:44) 
 Super článek a ještě lepší výsledek!! Gratuluju:))

strana: 1