Pozvánka na trenérský seminář č. III  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 21.03.2013)

 

PRAGUE BEACH TEAM Vás zve již na v pořadí třetí trenérský seminář konaný 13. 4. 2013 od 10 hodin v rámci projektu výchovy, vzdělávání a rozvoje trenérů plážového volejbalu v pražských klubech.

Seminář bude opět pořádán v areálu Prague Beach Teamu (areál Tatranu) na Střešovicích, adresa je Sibeliova 368/51, Praha 6.

Náplní v pořadí třetího semináře bude poměrně aktuální téma a to přechod ze zimního prostředí haly na kurty pod širým nebem. Tento přechod na „letní provoz“ není složitý jen pro samotné hráče, ale také pro trenéry. Většina toho co se v zimě natrénovalo, se totiž rázem vytratí, krom technické a kondiční stránky herního výkonu hráče, která při dalším rozvoji samozřejmě zůstává. Na hráčích je, poprat se s vnějšími vlivy a horší prostorovou orientací, kde nejsou vodící body jako v hale.

Seminář bude mít tentokrát dvě fáze, ta první začíná v 10 hodin, konec semináře bude cca v 15 hodin. První část zahájíme přednáškou s diskusí a na druhou část se začátkem ve 13 hodin se sejdeme již tradičně na kurtu.

Seminář a jeho téma by stávajícím a hlavně začínajícím trenérům měl odtajnit více o specifikách jednotlivých částí sezóny (zima vs. léto), tzn. přechod z prostředí nafukovací haly na kurty pod širým nebem. Dále také rozdělíme sezónu z pohledu jejích fází - makrocyklů, mezocyklů a mikrocyklů. Odtajníme, co je v jaké části sezóny ideální trénovat (technika, taktika, kondice).
 

Více informací o semináři a možnost přihlášení najdete na: http://www.praguebeachteam.cz/?menu=kempy&action=detailni-info&id=1022