Halové mistrovství ČR 2013: Byli jsme tam, ale to je vše  (autor Jan Sequens, zveřejněno 26.03.2013)

V neděli 24. března se konala hlavní soutěž Halového mistrovství České republiky v plážovém volejbale.  Já s Honzou Sequensem jsme byli u toho, neboť jsme byli do soutěže nasazeni díky součtu bodů ze Zimní ligy 2012 / 2013. Za přímou účast v hlavní soutěži jsme byli moc rádi a na turnaj, který je vrcholem zimní sezóny, se těšili.

Q: A bylo nám jasné, že několik dvojic z těch jednatřiceti párů, které hrají den předtím kvalifikaci o čtyři místa v hlavní soutěži, by nám rádo zakroutilo krkem :)

První zápas (Krč, Reismüller)

Hlavní soutěže se účastnilo 16 týmů a hrálo se klasicky pavoukem na 2 prohry. V prvním kole nás los svedl do souboje s párem Pavel Krč – Roman Reismüller. Mysleli jsme na to, že pokud budeme hrát náš nejlepší výkon, svedeme s tímto týmem vyrovnaný souboj. Nestalo se tak. Našim největším nepřítelem se stala špatná ztráta, ve které nebyly dobré žádné z činností. Mně chyběla lehkost hraní, když každý pohyb mě jakoby stál hrozně sil. A Honzu zase svazovala nervozita z utkání. Sečteno, potrženo: 0:2 (cca 9:21, cca 14:21).

Q: Já jsem si myslel, že pokud zahrajeme 90 % našeho nejlepšího výkonu, vyhrajeme. Z toho jsem chytil před začátkem zápasu pěknou trému a zahráli jsme tak 40 %. Z čehož jsem chytil po konci zápasu pořádné rozčarování a zklamání :)

Druhý zápas (Hakl, Rotrekl)

Ob utkání nás hned čekala oprava a to proti novému, v zimě složenému páru Tomáš Hakl – Pavel Rotrekl. Kluci podávají poslední dobou velmi dobré výkony, a tak spíše než pomýšlet na nějaké velké vítězství jsme chtěli aspoň napravit dojem z předchozího utkání a užít si zápasy na HMČR. Náš výkon byl opravdu lepší, ale opět si myslím, že tím rozdílem mezi námi a soupeřem byla kvalita ztráty. První set skončil 15:21 a druhý pro nás ještě příznivějším poměrem 18:21. V tomto celkově čtvrtém setu jsme konečně dokázali být rovnocenným soupeřem a donutit soupeře k nejvyšším obrátkám.

Q: Proti "Lasovi" s Tomášem už jsme jednou v zimě hráli ve finále první zimní ligy na Pankráci. Porazili nás s přehledem a Laso přitom ještě zvládal intenzivní komunikaci s hihňavými fanynkami. Z toho důvodu nás potěšilo, že se na nás na HMČR alespoň poctivě rozcvičovali :) V druhém setu se nám podařilo trochu zatlačit na Tomáše mimo jiné několika "esy" a celá dvojice byla viditelně nervózní, ale k tie-breaku jsme to nedotáhli. Bohužel jsme stále zdaleka nepředváděli náš nejlepší možný výkon.

Shrnutí

Po dvou prohrách jsme tedy skončili 13. – 16., což nemusí být tragédie, ale byli jsme zklamaní z naší vlastní hry. Přáli jsme si zimní sezónu zakončit důstojněji, dravěji a s lepším vlastním pocitem.

Q: Tak určitě. Když se nectíš jako ryba ve vodě, hraješ špatně, víš co. Ale zocelilo nás to!

Doplním jen, že zimní mistři jsou Honza Dumek a Bobb Kufa, kteří v krásném finále před početnou diváckou kulisou porazili 2:1 na sety Jindru Weisse s Martinem Davidem. Diváci se při finále bavili a byl to super beachvolejbalový zážitek.  Příjemným překvapením byl pro mě pár Weiss – David a to zejména výkon Martin Davida, který stále roste a roste s časem.  Finále bylo totiž reprízou zápasu z horní části pavouka, kde se narodil výsledek Weiss, David – B. Kufa, Dumek 2:0. Kompletní výsledky lze nalézt zde.

Q: Ještě se mi líbila hra Marka Hauby s Petrem Boulou, kteří se umístili na 10. – 12. místě. Marek se skvěle orientuje na bloku, Petr "čape" bagrem jako ďábel a pěkně se na to kouká.

Pokud bych se měl zmínit o organizaci, tak byla na jedničku. Turnaj rychle plynul, Saša prostě umí. Ke zkvalitnění turnaje také přispělo najmutí aspoň 2 rozhodčí z listiny ABV a účast rakouského páru, který po skreči skončil na čtvrtém místě.
 

Honza "Zvíře" Zvěřina jako autor článku
Honza "Q" Sequens jako autor dodatků


 
Radan (26.03.2013 17:11:24) 
Toto je kvalitní text. 
Dal bych líbíčko, kdyby tato fičura již byla implementována ;)

Drobek (26.03.2013 17:17:19)
mas moznost fejsbukovýho líbíčka.. :)
Radan (26.03.2013 17:36:31)
 done ;)
Marek Hauba (28.03.2013 10:24:27) 
Díky Q! :-) 
Marek Hauba (03.04.2013 10:40:31) 
mimochodem všimli jste si, že na pankráci pavouk na dvě prdy pro 16 týmů generuje 7. - 9. a 10. - 12. místo? Nemá ten pavouk zlomenou nohu?? 
Zvířátko (11.04.2013 15:16:20)
Všimnul jsem si. Je to divný pavouk s pěti nohama vpravo a třemi vlevo :-)

strana: 1