Beachové dění v Praze (12. - 14. dubna 2013)  (autor Eliška Málková, zveřejněno 17.04.2013)

Sobota

 Nejvýznamnější akcí víkendu, i když v letošní halové sezóně již poslední, bylo opět HMČR. Tentokrát v kategorii  do 23 let. Ve dvou halách na Pankráci se začalo v sobotu kvalifikací a v neděli pokračovalo hlavní soutěží. Informace a postřehy z obou hracích dnů najdete v článku juniorského trenéra Ondry Vlčka.
Já jen dodám, že dohromady se do soutěže přihlásilo 30 mužských a 30 ženských párů, což znamenalo 18 kvalifikantů v každé kategorii (počet by ještě vzrost, kdyby se počítaly i dvě předchozí kvalifikace probíhající v rámci série Aqua Palce juniorliga). Ti se v sobotu poprali o čtyři postupová místa do hlavní soutěže. V neděli pak na kurt nastoupil plný počet 16 dvojic u chlapců i u dívek, kteří bojovali o titul. Kdo nakonec skončil nejlépe najdete v tabulkách, kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.

muži

1.  David Lenc Michal Finger
2.  Tomáš Váňa Štěpán Trojan
3. Petr Doubravský Martin Caban
4. Michael Hadrava Donovan Džavoronok

 

 ženy

1.  Lenka Grygarová Adéla Machová
2.  Markéta Bendíková Patricia Missottenova
3. Barbora Pilátová Hana Třešňáková
4. Anna Dostálová Majda Dostálová


Do finále se v sobotu na Ládví dostala série Ferdinand Cup . V každé kategorii (žen, mužů i mixů) nastoupil plný počet dvanácti dvojic, nasazených podle žebříčku turnaje. V průběhu dne bylo na programu, kromě hry, také bohaté občerstvení zahrnující snídani, večeři a rozličnou nabídku nápojů. Další informace o turnaji a výsledky zatím zjišťuji. Doplním je hned, jak to půjde.

Soutěže amatérským hráčům nabídly, v záplavě finálových a profesionálně laděných turnajů, dva areály.


Ve Střešovicích se opět po týdnu odehrála Superamatérská i Amatérská liga (tentokrát kategorie žen). Zatímco Amatérská liga zaznamena poměrně slabou účast pěti dvojic složených převážně z hráček domácího klubu, Superamatérská liga se, s počtem jedenácti párů, zdá se, velmi rychle a úspěšně zabíhá, což se snad povede udržet i v letní sezóně.

Nejlépe hrající páry a kompletní výsledky obou turnajů najdete na následujízích odkazech a v tabulkách.

 

Superamatérská liga
 

1.  Tereza Řimnáčová David Paris
2.  Luboš Mikyska Šárka Konvalínová
3. Laura Pokorná David Mokoš
4. Martin Nevlud Eva Forgáčová


Amatérská liga – kategorie žen
  

1.  Petra Parobková Pavla Zvěřinová
2.  Tereza Dietzová Zuzana Drážďanská
3. Petra Kovaříková Klára Vaňková
4. Marie Borůvková Jana Slabejová

 


Na Domynu pak Amatérský turnaj v kategorii mixů přilákal do haly, i přes krásné jarní počasí, 13 dvojic. Jako nejsilnější z nich se ukázali Jana Olszowa a Jakub Sterba, kteří ve finále porazili Petra Kubce a Veroniku Manyovou. Třetí místo obsadil ženský pár Monika a Ema Červenkovy, které na čtvrté místo odsunuly prozměnu mužskou dvojici Martina a Marka Špačkových.

 

Jako poslední turnaj bylo pro juniory na Strahově naplánováno další kolo Strahovské juniorky. Vzhledem k malému počtu přihlášených se však turnaj nejspíš vůbec nekonal. 

 

Neděle

 Kromě fináe HMČR U23, jehož výsledky jsou k vidění výše se v neděli konaly už jen další dvě akce.

 

Profi ligu v kategorii žen uspořádaly Střešovice. Vzhledem k souběžně probíhajícímu HMČR, startovní listina nebyla zcela naplněna. Pro devět zúčastěných párů však nižší účast přinesla příjemné výhody ve formě urychlení zápasů a pozdějšího startu (od jedenácti hodin).
Hrálo se klasicky, systémem pavouka na dvě prohry s nasazením podle žebříčku PBT. Lichý počet dvojic zapříčinil jedno předkolo. To si byly nuceny zahrát dvojice Jarošová/Veselá a Šulcová/Danilovičová. Poslední tři dvojice po vypadnutí ještě dohrávaly skupinu o sedmé místo.
I přes dusno a horko v hale zapříčiněné nedělním slunečným počasí, se odehrálo mnoho vyrovnaných zápasů často protažených až do tie-breaku. Do třetího setu se dostalo i finále, kdy Sisi Poszmiková s Lucií Michalovičovou překvapivě přehrály Kláru Zelinkovou s Míšou Vorlovou 2:1 a uštědřily jim tak první turnajovou porážku. Třetí místo si po skreči dvojice Jarošová /Veselá odnesl pár Majzúnová/Konopková.

 

Nejlepší dvojice:

1.  Lucia Michalovičová Sisi Poszmiková
2.  Klára Zelinková Míša Vorlová
3. Michaela Majzúnová Renáta Konopková
4. Tereza Jarošová Kateřina Veselá

 

Kompletní výsledky pak najdete zde.

 

Dubnový plážák, pravidelná tématicky laděná akce pro beachové nadšence se konala na Strahově. Do soutěžního klání, které tentokrát neslo téma Titanic, se zapojilo devět týmů. Ty odehrály turnaj v příjemné a přátelské atmosféře. Fotografie z akce, stejně jako výsledky a informace najdete na stránkách klubu.

 

Nejlepší týmy:

1. Tereze Dietzová Vojta Beneš
2. Dominika Slavíková  Matin Špaček
3. Zuzka Novotná  Jirka Novotný

 

Pro tento týden je to všechno. Příště se můžete těšit na jedinou turnajovou výjimku celého víkendu, věnovaného ve většině areálů bourání hal nebo klubovým akcím, další kolo pražské Juniorligy. To se budeve všech čtyřech kategoriích v sobotu na Strahově. Poprvé pod širým nebem.