Staropramen tour – muži a ženy 5.5.2013  (autor Michaela Majzúnová, zveřejněno 08.05.2013)

V neděli 5.5 se odehrál první letní turnaj v kategoriích muži a ženy pod hlavičkou sponzora Staropramen. Přestože mnoho hráčů bylo do soboty na soustředění v Itálii a turnaj byl pár dní před startem poloprázdný, na poslední chvíli se dohlásilo tolik lidí, že jsme nakonec hráli v počtu 25 dvojic (13 ženských, 12 mužských).


V neděli ráno bylo pěkné slunečné počasí a teplo, to se však kolem 14 hodiny přesně podle předpovědi začalo kazit, mírně se ochladilo a sprchlo. Po těchto přeháňkách turnaj provázelo až do finálových zápasů opět slunečné počasí. Během finále se opět výrazně ochladilo a hráči tak odehráli své poslední zápasy v dešti.


Turnaj byl nasazen podle žebříčku PBT za posledních 365 dní. Skupiny u mužů se hrály na 2 vítězné sety, u žen na 2 hrané. Ze skupin postupovali první 2 do pavouka na jednu prohru a zbylé páry dohrávaly o 9. místo. Hráči, kteří vypadli v prvním kole pavouka, měli možnost dohrát zápasy o 5. místo.


U mužů si postup do finále vybojovala domácí dvojice Roman Mareš, Michal Hons, která v semifinále porazila dvojici Tomáš Kovář, Jiří Medlín. Ve druhém semifinále porazilo slovenské duo Peter Sova a Peter Gyurovszky pár Michal Palas, Martin Pihera. V ženské kategorii zvítězily v prvním semifinále Eva Lančaričová a Šárka Židová nad Alicí Suchou s Lenkou Grycovou. Z druhého semifinále si postup vybojovala nejmladší dvojice turnaje Kateřina Valková, Markéta Bendíková, které porazily Petru Parobkovou s Barborou Fabianovou.


Boj o třetí místo zvládl lépe mužský pár Michal Palas, Martin Pihera a ženská dvojice Alica Suchá, Lenka Grycová. Ve finálovém boji se dařilo Kateřině Valkové a Markétě Bendíkové, které vyhrály nad soupeřkami Evou Lančaričovou a Šárkou Židovou 2:0. Mužské finále po skreči Romana Mareše a Michala Honse po prvním setu vyhrál slovenský pár Peter Sova a Peter Gyurovszky.


Výsledky:
www.praguebeachteam.cz/?menu=results&sub=tourney&id=1045
www.praguebeachteam.cz/?menu=results&sub=tourney&id=1044


Medailové dvojice si odnesli ceny od partnerů Staropramen a BigShock!