Český pohár - junioři 18.5. - Střešovice  (autor Jarda Pešťák, zveřejněno 19.05.2013)

Seriál svazových turnajů juniorů ABV odstartoval Český pohár 18.5. ve Střešovicích.

I když sobotní den začal vytrvalým deštěm, dorazilo k registraci všech 7 přihlášených dvojic. Systém turnaje byl nastaven a schválen vedoucím STK ABV na dvě základní skupiny, kde se hrálo na dva sety do 21 bodů. Následně se dvojice utkaly v pavouku A1-B4, A2-B3, A3-B2, A4-B1. Vítězové postoupili do semifinále a prohraní se utkali ve spodním pavouku o 5. místo.

Hlavními favority celého turnaje byli čeští juniorští reprezentanti z volejbalového týmu ČZU Praha Štěpán Trojan a Tomáš Váňa. K dalším týmům patřily i dvě domácí dvojice z Prague Beach Teamu Václav Berčík, Ondřej Prokop a David Mládek s Vojtou Nedvědem. První jmenovaná dvojice překvapila a trpělivou hrou se dopracovala až do finále, kde na ně čekali právě Trojan s Váňou.

Finále se dohrávalo už za slunečného počasí a Štěpán s Tomášem potvrdili svou roli favoritů. Vyhráli nad dvojicí Vašek Berčík, Ondra Prokop 2:0 po setech 21:13, 21:14. V utkání o třetí místo zvítězila brněnská dvojice Kučera, Dostál, také 2:0 na sety. Vítězové si odnesli ceny od partnera Prague Beach Teamu Big Shock!.

 Turnaj proběhl bez problémů za pohodové atmosféry. Na závěr bych poděkoval rozhodčím za řízení zápasů a všem dobrovolníkům, kteří nám přišli pomoct s organizací.

Výsledky:

pořadí hráč 1   hráč 2  
1. Štěpán Trojan   Tomáš Váňa  
2. Václav Berčík   Ondřej Prokop  
3. Patrik Kučera   Vojtěch Dostál  
4. Miloš Koudelka   Jan Skácel  
5. Martin Strnad   Michael Werner  
6. Jakub Gála   Vlastimil Sovák  
7. Vojtěch Nedvěd   David Mládek  

 


Všem přeji mnoho úspěšných beachvolejbalových zápasů na dalších turnajích Českého poháru i dalších akcích a věřím, že dvojice PBT budou podobně úspěšné jako druzí Vašek Berčík s Ondrou Prokopem na tomto turnaji, druhé Eliška Krejčí s Klárou Zelinkovou v Brně a např. čtvrtí David Kufa, Ondra Přidal a pátý Marcel Mysliveček v Pňově.

 

Dále bych chtěl pozvat všechny mladé volejbalisty k účasti na pražském přeboru žactva ČR v beachvolejbalu 2013 aneb „S ABV do finále„, který se bude konat v termínech 24.5. a 31.5. ve Střešovicích.
 
Přihlášky: http://www.praguebeachteam.cz/?menu=open-turnaje

 

Foto: Jiří Navrátil http://gallery.praguebeachteam.cz/2013_05_18_CP_Juniori/album/