Čeští "Wu@Xu" - křest v Pňovském areálu  (autor Marcel Mysliveček, zveřejněno 26.05.2013)

Milí zlatí, je to tady! První zkoušku máme s Xuem za sebou. Minulý víkend proběhl náš křest v Pňovském areálu. Ptáte se jak jsme dopadli? Tak čtěte pozorně!

Ranní výjezd proběhl celkem v pohodě, vyjížděli jsme v 9h. Nemuseli jsme ráno v sobotu nikam spěchat, protože jsme díky Xuově pilnosti minulý rok měli dostatek bodů na krásnou 7mou příčku na startovní listině. Tudíž dle herního systému, náš první zápas byl až 15tý v pořadí, takže když se hrálo na 3 kurtech, první 4 kola jsme nehráli. Mohli jsme tak sledovat všechny naše eventuelní soupeře a jejich formy, se kterými vstupovali do letošní české tour. Samozřejmě nejvíce naše zraky spočinuli na zápasu Petr Sedláček/Petr Minařík proti Aleš Dittrich/Vladimír Němeček, ve kterém se rozhodovalo o našem prvním soupeři.

Byl jím po tiebreakovém boji zkušenější beachový pár Sedláček/Minařík. To pro nás bylo celkem příjemné zjištění. Považovali jsme je jako dobrého soupeře na rozehrání, kterého můžeme relativně snadno přehrát. Opak se ale ukázal realitou. První set jsme poměrně dobře bránili, ale naše následná příprava na útok a jeho samotné provedení poněkud vázlo. Konec prvního setu celkem jednoznačně pro soupeře 21:12. Druhý set už i obrana selhávala a výsledek skončil ještě jednoznačněji – 21:10. Výsledek zápasu bezproblémová prohra 0:2.

Uvržení do opravného pavouka nás naštěstí svou rychlostí nijak nerozházelo, spíše povzbudilo, abychom se více soustředili. Zjištění, kdo je naším dalším soupeřem, také motivačně přispělo k zlepšování našeho výkonu. Byl jím krátkodobý spoluhráč Xua, Tomáš Mužík a jeho parťák Tomáš Hrdý. Zápas se celkem od začátku vyvíjel v náš prospěch. I když jsme pořád dělali spoustu zbytečných chyb v mezihře i na útoku, vyhráli jsme první set 21:18. Druhý set se odvíjel ve stejném duchu, kdy v koncovce soupeř ještě víc chyboval a výsledek byl ještě o něco rozdílnější – 21:16. První vítězný zápas byl za námi.

Dalším soupeřem byl jeden z domácích týmů – Martin Lacný/Martin Hlavatý. Tento zápas byl umístěn na kurt číslo 1, kvůli pohodlí diváků, aby mohli sledovat vše z pohodlí místních tribun. Zápas probíhal již od začátku v naší režii, kdy jsme oba sety vyhráli s lehkým odstupem od soupeře. První 21:17 a druhý 21:14.

Posledním sobotním zápasem byl náš o postup do neděle. Soupeřem byl Michal Studničný s Radkem Wenclem. Jistě nejlepší soupeř toho dne. Rozhodně jsme do zápasu nevstupovali jako favoriti a ani jako outsideři. Stejně jako do všech předešlých zápasů jsme šli do něj naplno a postupným zlepšováním se během turnaje ještě více soustředěni. Vše už začínalo trošku fungovat, zejména obrana, kdy jsme nenechali téměř žádný balón soupeře spadnout na zem, pokud směřoval do našeho čtverečku. Mezihra již byla daleko přesnější a i následný útok úspěšnější. První set jsme tak vyhráli 21:19. V druhém setu jsme vše ještě více zlepšili, dodržovali domluvenou taktiku proti soupeři a tím ho donutil si vzít medical time out, kdy Studnu začali chytat křeče do stehna. Po něm odehrál ještě několik balónů, ale rozdíl již byl asi 5i bodový, takže za stavu 19:14 již Michal ukončil zápas. To pro nás znamenalo postup do nedělě, který jsme oslavili řádným stojkařským číslem.

V neděli nás čekal velmi zkušený pár Igor Stejskal/Marek Šimko. Cítili jsme opět, že je to pro nás velmi hratelné, tudíž jsme opět velmi soustředěně vstoupili do zápasu. Od začátku to byl velmi vyrovnaný zápas. Naše hra sice obsahovala opět mnoho chyb, ale ty jsme vyrovnávali velkou bojovností. Soupeře jsme tak přehráli těsným výsledkem 21:19. Druhý set byl výrazně dramatičtější, kdy soupeř místy jevil známky fyzické únavy, nicméně až do konečného hvizdu rozhodčího nic nevypouštěl. Byla to opravdu bitva jak se patří. Střídali se naše matchbally se setbally soupeře. To vše až do stavu 32:31, kdy Xu svým jedovatým plachtícím podáním umístěným mezi ně dal přímý bod a ukončil zápas. A my slavili postup mezi nejlepší 6ku.

Další a taky poslední zápas byl s dvojicí Ondřej Přidal a David Kufa. S poměrně velkým nasazením jsme vstupovali do zápasu, ale hned v zápětí jsme udělali sérii chyb na útoku, čímž se soupeř hned dostal do herní pohody a udržel si několika bodový náskok až do konce setu – 21:15. Druhý set byl již z naší strany koncentrovanější a nedělali jsme tolik chyb. Ovšem útok nebyl stále bezchybný a moc soupeři jeho cestu za vítězstvím neztěžoval. Takže stav 21:18 byl pro nás konečný.

Pňovský turnaj byl určitě celkově velmi vydařený. Jak atmosféra mezi účastníky, tak především náš herní projev, který se zápas od zápasu značně zlepšoval. Získali jsme první „skalpy“ dobrých soupeřů a tím se posunuli o jednu příčku o proti startovními nasazení. To je pro nás velmi motivující start do letošní sezóny.

Zdraví Wu@Xu (facebook)

PS. Přikládáme několik multimediálních zmínek o našem týmu

Úryvek z reportu z turnaje na svazových stránkách – „Drama. V neděli dopoledne byl odehrán nejdramatičtější set turnaje. Poměrem 33:31 jej získali Kolder s Myslivečkem proti páru Stejskal, Šimko.“ http://www.cvf.cz/?clanek=11860