2. kolo plus souhrn kvalifikace - Praha - Přebor žactva ČR v beachvolejbalu 2013 aneb „ S ABV do finále „  (autor Miloš Takáč, zveřejněno 03.06.2013)

V pátek 31.5. se odehrálo druhé kolo pražské kvalifikace.

Druhé kolo nám utvořilo konečné výsledky a postupující páry na MČR žáků a žákyň.

Pro nevlídné počasí se turnaje zúčastnili jen 4 páry, které bojovali o postup na MČR žactva v Opavě. Děkuji zejména zúčastněným druhého kola, kde byl díky jejich účasti vidět velký zájem o postup na MČR a o beach-volejbal obecně. Dále děkuji pomocným organizátorům.

Před turnajem se konal technicko-taktický trénink. Hráči se učili  zejména, jak hrát v dešti a větru. Dále se učili, jak se má sportovec stravovat při sportu. Věřím, že rady dokážou využít i v praxi.

Druhý turnaj stejně jako první ovládli v chlapecké kategorii Jakub Gála a Šimon Walzel, kteří porazili Martina Podušku a Oleg Malanyuka 2:0.

U dívek vyhrál pár Tereza Perušičová s Lucií Šídlovou nad párem Kateřina Pánková, Kateřina Neumannová  2:0.

Věřím, že Prahu budou postupující páry dobře reprezentovat ve finálovém kole, kde se o celkové vítězství poperou vítezové jednotlivých krajů.