Český pohár juniorek – Hluboká n. Vltavou  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 04.06.2013)

 V sobotu 1. 6. 2013 se v Hluboké nad Vltavou konal další ze série oblastních turnajů (ČP) juniorek. Do krásného areálu v Hluboké, který je situován v nádherném sportovišti (golf, tenis, fotbal, baseball, lanové centrum, in-line bruslení atd.) přímo pod zámkem, se sjelo 19 párů, takže samotnému turnaji předcházela páteční kvalifikace.


Hned v úvodu musím říci, že ani nepříznivá předpověď počasí, která se bohužel do puntíku vyplnila, neodradila příjezd nejlepších hráček z Čech.


Boje od začátku byly doslova na „morál“, protože loni zavedený systém jednodenního turnaje pro 16 párů, hrající se nikoliv systémem 2KO, nýbrž na čtyři čtyřčlenné skupiny a pak nasazení do pavouka se systémem 1 KO, dal holkám hodně zabrat, protože se samotné skupiny protáhly skoro až do 15 hodin a to vše v nepřetržitém lijáku.
Chtěl bych připomenout, že na tomto turnaji startovaly hned ČTYŘI dvojice systematicky se připravující v PBT! Konkrétně jde o dvojice Horáková – Rákosová, Malá – Vraná, Dostálová – Havlínová a Třešňáková – Pilátová.


První dva zmíněné páry bohužel nepostoupily z úvodních skupin a obsadily konečné 13. místo. Druhá dvě jmenovaná dua si vedla výrazně lépe. Obě dvě se totiž bez problémů prodrala až do konečných bojů o medaile. Překvapivý byl pro mě zápas Fauová – Komárková proti Dostálové a Havlínové. Naše hráčky soupeřky opravdu „slušně přejely“, byť jsem očekával hodně vyrovnaný boj. Po tomto utkání se bohužel Dostálové s Havlínovou už výsledkově nedařilo, odehrály poté semifinále s Bendíkovou a Gergelyovou, kde chyběl proměnit jeden setpoint (v 1. setu), který bohužel Niky s Norou prohrály 20:22, druhý set vyhrály o deset bodů, ale v tiebreaku opět tahaly za kratší konec. Toto pochroumané sebevědomí se přeneslo i do boje o třetí místo, kde byly jejich přemožitelkami Válková s Forejtovou. Třešňáková s Pilátovou zvládly roli favoritek a bez ztráty jediného setu zaslouženě vyhrály celý deštěm doprovázený turnaj v Hluboké nad Vltavou.


Konečné pořadí:
1. Třešňáková. Pilátová
2. Bendíková, Gergelyová
3. Forejtová, Válková
4. Dostálová, Havlínová N.


 
Jiří Klimeš (04.06.2013 15:07:01) 
Díky za pochvalu turnaje, ale nezapomínej na domácí hráčky co spolupracují s PBT. Ahoj Jirka
Vlčák (07.06.2013 10:37:35)
 OK, polepším se tedy, Miloš jsem jistě hráčky spolupracující na dálku s PBT rád dopíše:)
A klidně může přidat i ten pár který včera postoupil z kvalifikace do hl. soutěže na Super Cupu na Mácháči.
Miloš Takáč (11.06.2013 00:56:34)
Klimešová a Kolderová postoupily do hlavní na Mácháči... ale hráček, co se jim nyní daří je mnohem více... Teď vyhrály oblastní na Moravě... Kalová a Klimešová(Eva) 
Holt se spolupráci s Hlincovkou na písku daří :)

strana: 1