Zpráva hlavního trenéra č. 6 (s překvapením)  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 22.09.2016)

Zdravím vás všechny právě s příchodem podzimu. Jsem si vědom, že hlavní a nejoblíbenější část beachvolejbalového roku – léto, je za námi, ale věřím, že i halovou sezonu si společně užijeme.

Mám několik bodů, které bych vám chtěl sdělit. 

Chtěl bych připomenout, že naší letní sezóně za týden odzvoní, takže vás všechny zájemce o trénování v našem klubu žádám o co nejhbitější potvrzení přihlášek na následující sezónu, tentokrát 2016/17. Učiňte tak přímo ve svém profilu na webu. Rádi bychom s trenéry mohli co nejrychleji hráče spravedlivě rozdělit do tréninkových skupin, aby odpovídaly co do počtu i výkonnosti.

Následně bych rád hráče a hráčky poprosil o výpomoc se stavbou nafukovací haly. Stavba je rozdělená do dvou dnů, na přípravné práce v SOBOTU 1. 10. a samotnou výstavbu v NEDĚLI 2. 10. Jen bych snad dodal, že občerstvení je ve formě lahvových nápojů a grilovaného masa zajištěno.

Poměrně čerstvou akcí je zářijový tréninkový kemp v Itálii. Jako každý rok se i letos kemp v Silvi podařil. Tato akce si zaslouží samostatný článek, na kterém již někteří pilně pracují. Každopádně rád zde tuto akci stručně zhodnotím ze svého pohledu trenéra. Tento rok, respektive tento kemp byl pro mě přelomový hned v několika ohledech. 

Trhli jsme rekord v počtu účastníků. Cestovali jsme třemi druhy dopravy, někteří letecky, následně byl vypraven takřka plný autobus a ještě dalších 12 automobilů. O značném přelomu se dá mluvit i v rodinném ohledu. Kempu se účastnily celé rodiny, novopečené maminky, ale i stálí zájemci o beachvolejbal, a to nejen z našeho klubu. Je skvělé, že se k nám na kemp vrací i celé mimopražské tréninkové skupiny, beru to jako známku spokojenosti, a to mě moc těší. Tak jako všechny roky předešlé šlo o pět tréninkových dní, ty byly okořeněny nejen ranní rozcvičkou, dvoufázovým tréninkem, ale nově i večerními tréninky techniky jednotlivých úderů. 

V programu byl také den volna k možným výletům či volné hře a v závěru kempu byl na řadě i klasický turnajový den. Tentokrát jsme měli turnaj začátečníků a turnaj mixových párů. Snad poprvé nám v turnaji mixů dokonale vyšel počet mužů i žen. Za sebe bych chtěl poděkovat své spoluhráčce Monče K. a všem soupeřům, kteří nás nechali turnaj vyhrát, abych měl na kemp ještě lepší vzpomínky. Na závěr mohu dodat jen to, že na jaře asi uděláme výběrové řízení na hlídačku(y) všech nemluvňat, abychom umožnili všem jejich rodičům plnohodnotnou možnost trénovat. 

Také bych rád odtajnil několik novinek pojících se s nadcházející halovou sezónou. Do konce tohoto týdne, snad dokonce do pátku odtajníme rozvrh tréninků a jejich trenéry. Největší změnou je asi krom pár úprav časů, změna trenéra žen A, které bude mít od října Kamila M. Doufám, že příchod nové trenérky a jejího drilu vám ještě více pomůže ke zlepšení se směrem k turnajům ABV v roce 2017. 

Dále máme v plánu častější změny trenérů cca v půl ročních cyklech, aby si hráči zvykli na různé tréninkové metody a také abychom se všichni vzájemně znali. Poslední novinkou je přetvoření pravidel a kritériích jednotlivých tréninkových skupin. Dokonce budou přidány i určující nároky na techniku pro možné přeřazení do vyšší tréninkové skupiny. Dále přesouváme skupiny večerních pokročilých M a Ž a vracíme se ke skupinám mužů i žen A – D. Znovu připomínám, že pokud chcete mít brzy jasno, do jaké tréninkové skupiny patříte (k jakému trenérovi a v jakých časech), urychleně potvrďte přihlášku na rok 2016/17

Posledním bodem bude hodnocení uplynulé sezóny. Ta se mi hodnotí velmi lehce, chtěl bych hráčům poděkovat za klubovou příslušnost, za předvedené výkony, jak v trénincích, tak v jednotlivých turnajích všech výkonnostních kategorií. Rádi s vámi budeme spolupracovat i rok příští. Pokud jde o výsledky v ABV turnajích, těší mě, že jsme z klubových odchovankyň měli zástupkyně na HMČR, dále že se sedm našich hráček pravidelně účastnilo turnajů ABV a ve dvou případech dokonce dosáhly na final four. U mužů to bylo malinko slabší. Také jsme měli zástupce na HMČR, ovšem výsledky byly o něco slabší a počet hráčů pravidelně se zúčastňujících ABV turnajů menší. Jedno umístění final four tam ovšem bylo také. Nesmím zapomenout poděkovat také jednotlivým hráčům a hráčkám za reprezentaci klubu na MČR klubů, kde jsme urvali solidní bramborovou příčku. 

Stejně jako v předchozím svém článku tohoto druhu chci poděkovat členům a našim trenérům za mé zastoupení v Praze, když jsem odjížděl na soustředění a turnaje s beachvolejbalovým týmem Perušič & Schweiner. Ti jako moji svěřenci splnili sezónní cíle, které byly tři, a to zisk medaile na MČR, co největší zisk bodů na mezinárodní scéně a stát se v žebříčku párem č. 1 v ČR. Vše splněno, takže díky i vám!
Přežijme posledních pár chladných dní pod širým nebem a od října se na vás v hale těší opět stejný tým trenérů, který už si na vás poctivě připravuje tréninkové plány na nabrání kondice v přípravném zimním období.