ITALY BABY JARO 2017   (autor Alžběta Paulasová, zveřejněno 28.05.2017)

Letošní jarní kemp v italském Silvi Marina proběhl kvůli počasí o dva týdny později než obvykle. I když i to topení troubou a fénem mívalo něco do sebe. Slovy Vlčáka mohu rovnou prozradit, “že letos bylo počasí úžasné, pouze a výhradně slunečné, prvního deště spolu s bouřkou jsme se dočkali v sobotu 20. 5., asi 2 hodiny před odjezdem ze Silvi.” Všudypřítomný přímořský vítr nám pak poskytl nejen osvěžení v horkých dnech, ale hlavně kvalitní výmluvu při zkažených nahrávkách.

Letos se přihlásilo přibližně o polovinu méně hráčů, než tomu bylo na podzim, což mělo zejména dva důsledky. Výhradně pozitivním faktem bylo, že jsme se všichni vešli na TJův balkon a mohli si tak společně zazpívat. Druhým důsledkem byly o to intenzivnější tréninky.
A tak tato Itálie získala další specifikum: všichni byli po celém dni natolik vybití, že neproběhly téměř žádné večerní volné hry. “Jako fakt asi poslední, co by mě po tréninku napadlo, je jít ještě hrát, ” zhodnotila Alžbět tréninkovou výživnost.

O volném dni se podařilo dát dohromady skupinu odvážlivců, kteří se rozhodli vydat na organizovaný výlet do nedalekého městečka Atri.

Což se zprvu jevilo jako dobrý nápad, nicméně o tři hodiny později se ta samá skupina ocitla v Pescaře. A bylo to podle plánu, to nemůžu říct. :) Nicméně je nutno podotknout, že tento nezdar vznikl vinou nefunkčního italského jízdního řádu, a nikoli přičiněním lidského faktoru v naší skupině. 

Naštěstí díky správně zvládnutému krizovému managementu organizátorky se nakonec celé skupině podařilo vrátit do základního tábora jen s minimálními ztrátami. A výletníci mají aspoň co vyprávět doma. :)

Aby byl náš jarně-italský report komplexní, poprosili jsme hlavního kouče alias kotouče (pro italštináře il rotore), aby nám sdělil dojmy i ze své trenérské perspektivy:

“Díky nižšímu počtu přihlášených hráčů jsme měli možnost vrátit se k obvyklému modelu dvou tréninkových fází denně. Tréninky byly 1,5 hodiny dlouhé a předcházela jim pravidelná ranní rozcvička. Tréninkových skupin bylo celkem pět a ty byly maximálně osmičlenné, což poskytovalo hráčům dostatečný komfort, jak v prostoru na kurtech (některé skupiny, ženy A a B využívaly kurty dva), tak aby trenéři nepřehlédli žádný technicko-taktický nedostatek. 

 Novinkou byl i fakt, že v tomto kempu nebyla  tréninková skupina začátečníků. Všichni se svým  baeachvolejbalovým umem nebo věkovou  kategorií  rozčlenili do skupin: Muži A, ženy A –  tyto skupiny  jsem trénoval já, ženy B, muži B byli  celý týden pod  vedením Lukáše Havlíčka a pátá  skupina dostala  název U18, na tu dohlížela naše  čerstvá trenérská  posila Pepa Kantár.
 Kemp a jeho deset tréninkových jednotek (když  nepočítáme rozcvičky a večerní běhání) byl  z beachvolejbalové hlediska zakončen  pravidelným  turnajem smíšených dvojic. Ten byl na programu  v pátek a výsledky najdete zde. goo.gl/lvuQNW 
 Soustředění z mého pohledu proběhlo bez  problémů, radost jsem měl především ze  skupiny  U18, kde pokroky v tréninku i hře byly  vidět trénink  od tréninku a taky ze skupiny žen A, které až na  individuální výjimky udržely  vysoký tréninkový morál.”

 

Tak a tímto prohlašuji report za kompletní. Konečně je jen ještě třeba poděkovat organizátorce Alžbět, která s obětavostí sobě vlastní neúnavně bděla nad zdárným průběhem kempu a plnila všechny naše více či méně bizarní přání. 

 

 

 


 
natala (28.05.2017 23:01:02) 
Díky za trefné a vtipné zhodnocení kempu. Přidávám se i k poděkování organizátorce za flexibilní a obětavý přístup k řešení diskomfortu :)
Jirka J (29.07.2017 19:08:34) 
přidávám pár fotek https://drive.google.com/open?id=0B-iAKJNOA55tOU5SOENYVkdhVHc ; užijte si je. díky

strana: 1