MČR klubů  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 28.08.2017)

O uplynulém víkendu se v BK Ládví uskutečnil druhý ročník MČR klubů. Před aktuálně končící sezónou si ČABVK předsevzala úkol, že tato nová soutěž bude mít více turnajových kol, které by sloužily jako kvalifikace a bylo v plánu tyto kvalifikační kola odehrát již v zimní části roku v hale. V létě by se hrálo pouze finále. Nakonec se tak nestalo a MČR se odehrálo o jednom víkendu, jako tomu bylo předešlý rok.
 
Turnaj se hraje po vzoru tenisu podobně jako Fed Cup. Úprava oproti loňskému prvnímu ročníku tohoto týmového turnaje byla ta, že tým s vyšším počtem ABV bodů narazil taktéž na nejvýše bodově nasazený tým soupeře, tzv. dvojky hrály s dvojkami soupeře a páté utkání byly libovolně zvolené smíšené sestavy obou soků. Mix se na rozdíl od tenisu dohrával i za jasného výsledku, tedy i v případě skóre 0 :4 či 1:3. Důvod byl jediný, a to nalezení nejlepšího z druhých týmů všech tří skupin.
 
Turnaje se zúčastnilo více týmů než loni, konkrétně devět. Lichý počet startujících klubů zapříčinil ne úplně šťastný systém turnaje, jak už jsem zmínil tři skupiny po třech týmech, kde záruku postupu do nedělních bojů o medaile měli vítězové skupin a nejlepší druhý.
Paradoxně o nepostupu Prague beach teamu do nedělního semifinále rozhodl klub mého rodiště. Řeč je o Vratislavicích. Sympaticky pracující klub je líhni beachařů v Liberci, ale jako outsider turnaje prohrál všechny souboje jasně 0:2 až na jednu výhru v tiebreaku nad Kladnem. Tímto Vratislavičtí katapultovali  první dva týmy skupiny C (Kladno a Strahov) do nedělního pokračování turnaje. Z ostatních skupin tyto týmy doprovodily do finálového dne Hamr a Beachservice.
 
Při hodnocení naší sestavy a jejích výkonů musím být hodně pozitivní. Protože za předvedené výsledky i výkony se rozhodně nemusíme stydět, naopak! Náš druhý nasazený ženský tým Kája Danilovičová, Adéla Machová vyhrály oba své duely. Stoprocentní jsme byli také v mixech, kde první výhru nad Hamrem získal smíšený pár Adéla Machová, Petr Beneš. Druhá mixová sestava tak zaskočila soupeře, že Ládví rovnou vzdalo, takže Lenka Dudlová  s Viťou Pohankou slavili bez boje. Parádně bojovali i muži, Pepa Kantár s Víťou i Petr se Zvířetem urvali po jedné výhře. Zvlášť cenná byla ta, kdy Petr se Zvířetem porazili duo Vachoušek, Svoboda. Chválím i Lenku Dudlovou s Péťou Hroníčkovou, ty měly roli nejtěžší. Sice oba duely prohrály, ale soupeři v podobě třetího reprezentačního páru Bonnerová, Nakládalová a prvního juniorského týmu Kotlasová, Resová byly celkem logicky nad jejich síly. Podtrženo sečteno, Hamru jsme podlehli 2:3, Ládví jsme překonali v poměru 4:1. Tyto výsledky nám stačily na druhé místo ve skupině a na páté místo celkem.
 
Při faktu, že finančně ani materiálně náš klub nedotuje žádný profesionální či poloprofesionální pár je jasné, že se tak nemůžeme rovnat Beachservisu, Hamru nebo Strahovu. Právě v tomto pořadí se kluby na stupních vítězů porovnaly. Všem medailistům gratuluji, protože některá utkání měla opravdu vysokou kvalitu. Ještě doplním, že bramborová medaile zbyla na Vavřinec Kladno.
 
Kompletní výsledky naleznete na těchto odkazech:  ženy a muži.