Soustředění v Itálii (24. dubna – 3. května 2008)  (autor  , zveřejněno 05.05.2008)

Jak už se stalo dobrým zvykem, vždy před začátkem letní sezony jezdíme na tréninkové soustředění do Itálie k pobřeží Jaderského moře do rezidence Green Bay mezi městy Silvi a Pineto. Ani letošní rok nebyl výjimkou. Po počátečním nízkém zájmu jsme nakonec vyjeli v počtu 54 lidí. Díky za sehnání lidí patří zejména Honzovi Císařovi, Jirkovi Navrátilovi a Jardovi Pešťákovi.

Odjíždělo se ve čtvrtek večer od areálu Hamr v Bráníku. Když jsme se všichni po chvíli našli (jedna skupina lidí čekala kvůli drobnému nedorozumění na nedalekém obratišti autobusů) a naložili všechny věci, mohli jsme vyrazit. Cesta do Itálie nám trvala přes 15 hodin, takže na místě jsme byli v pátek mezi desátou a jedenáctou dopoledne. Jakmile jsme se zabydleli, vyrazili jsme na pláž postavit tři kurty. To se nám oproti jiným soustředěním povedlo poměrně rychle, takže už hned po obědě jsme mohli hrát beach dle libosti až do večera.

Denní program se odvíjel především od tréninků. O těch a o trénování jako takovém podrobně napíše článek Endy, takže ode mne jen stručně. Trénovalo se v 7 skupinách. První trénink (strečink a rozběhání), který ale nebyl povinný pro všechny, začínal v sedm ráno, čili večerní posezení nad vínem se nekonalo tak často jako na předchozích soustředěních. Dopoledne pak následovalo trénování ve skupinách, odpoledne hra pod vedením trenéra. Večer pod Milošovým vedením byly hry, které sloužily hlavně ke koordinaci pohybů na písku atp.

V sobotu a v neděli tedy probíhaly normální tréninky. Třetí den, pondělí, bylo volno. Plánovali jsme výlet do blízkých národních parků nebo do Říma, ale kvůli malému zájmu se nakonec nejelo nikam. Pár z nás se vydalo alespoň na malou procházku po okolí, zbytek buď odpočíval či hrál beach. Úterý a středa proběhly opět podle tradičního programu. Ve čtvrtek, den před odjezdem, se konal turnaj. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – muži a ženy. V mužské části zvítězil pořadatel turnaje Jarda Pešťák a Lukáš Svoboda a v ženách si první místo vybojovaly Kamča Rohelová s Aničkou Hujovou. Mimo turnaj se ještě hrály zápasy juniorských ženských dvojic PBT a juniorek ze Strahova, které k nám ve čtvrtek okolo desáté dorazily spolu se svým trenérem Džávou.

Páteční dopoledne si ještě pár lidí zahrálo, ostatní se věnovali balení, uklízení pokojů a potom i úklidu kurtů. Na jednu hodinu odpoledne byl naplánován odjezd zpátky do Prahy. Na Velkou ohradu jsme dorazili v sobotu brzy ráno po šestnáctihodinové cestě autobusem.

Závěrem bych ráda poděkovala všem, kteří nám pomáhali s organizací a kteří se snažili zajišťovat hladký průběh soustředění. Z naší strany můžeme slíbit, že příští soustředění zajistíme lepší sdělování informací, hlavně ohledně odjezdu a příjezdu. Jinak si ale letošní soustředění v Itálii nemohu vynachválit. Doufám, že i vám se s námi v Silvi Marina líbilo a že s námi příště pojedete znovu.

Terka Vondráková