Shrnutí skupiny Středoškolačky E  (autor  , zveřejněno 08.05.2008)

Tato skupina navazuje herní úrovní na začátečníky, kde se tréninky zaměřují na zdokonalování technik v pohybu, na útok a zvládání herních kombinací.

Skupina bez problémů zvládá hrát turnaje s pravidly ABV a to polovina i s nahrávkou obouruč vrchem, kdy 70% míčů nahrají čistě. Nejsou však příliš fyzicky zdatní. Chybí jim jak síla a rychlost, tak i vytrvalost. Nutno zapracovat též i na koordinaci. Technicky jsou na tom však více než dobře.

Tato skupina od začátku tohoto členského roku trénovala v příliš velké počtu deseti až někdy čtrnácti lidech na tréninku, za což se vám omlouvám, ale nenašel jsem jinou možnost, jak situaci zařídit lépe. V posledních měsících to již vypadá s účastí lépe (kolem šesti lidí na kurtu), protože vás polovina maturuje, což je nutné samozřejmé logicky upřednostnit. Až si splníte své školní povinnosti, můžete se těšit na letní část roku, kdy je pro vás připraven (po tréninku nebo před ním) na kurtech ještě pár hodin herního prostoru, který budete moci individuálně využít dle své libosti.

S touto skupinou jsem od října moc spokojen nebyl, ačkoli v docházce jste nic nezameškali (respektive v souhrnu to nebylo horší než u ostatních skupin). Horší byl přístup na tréninku. U hráčů této skupiny naprosto selhávala rozcvička, mnohdy bych vás nenazval jinak než banda lenochů, a bez řádného rozpinkání nemohl následovat ani kvalitní trénink. Výsledek byl ten, že na členských turnajích někteří hráči této skupiny dokázali prohrát zápas se členem skupiny začátečníků.

Postupem zimní části tak tito hráči prošli sérií domácích úkolů na posilování a i zcela posilovacími tréninky, aby si zvykli na jiný rytmus tréninku, avšak požadovaný účinek se nedostavil, a tak přišli i tvrdší tresty, jako vyhazování z tréninku za špatně odvedenou rozcvičku – příklady, které vás mohli stát trénink: nepadání za míčem, špatné tempo rozpinkání, zbytečné kecání, které neúnosně prodlužuje rozcvičku, neběhání za míčem, když spadne na zem atd.

Do budoucna tuto skupinu čeká zlepšování schopností jejich pohybového aparátu, takže různé nejen míčové hry, zapojování gymnastických prvků a hrát, hrát a hrát. Letní kempy jsou pro vás též připraveny, vybírat budete moci možná až ze čtyř termínů.

Endy