Shrnutí skupiny Středoškoláci  (autor  , zveřejněno 11.05.2008)

Název pro tuto skupinu je již jen čistě pracovní, ačkoli původně zde skutečně měli hrát hlavně středoškoláci. Nyní zde hrají hráči, kteří se mohou bez problémů účastnit turnajů typu Hamr tour nebo Zimní ligy na Pankráci. Nemají problém zahrát normální zápas a nemají základní technické chyby, ačkoli je stále co zdokonalovat. Zdaleka ne všichni by mohli nahrávat obouruč vrchem na svazových turnajích.

Tato skupina zaostává v dokonalém provádění herních systémů a stále hraje míč raději na parťáka, než do místa, kam by měl parťák doběhnout. Nemají problém razantně zasmečovat nebo trefit roh kurtu lobem. Za špatné se dají označit obranné schopnosti, především schopnost z kvalitní obrany zatlačovat soupeře. Naopak ocenit mohu kvalitní servis, i když ještě není hraný z úmyslnou přesností.

Z počátku roku jsem nabíral dojem velkého zlepšování skupiny, kdy byli hráči poměrně schopni plnit příkazy trenérů, a cvičení byla splňována v dobré kvalitě. Zlepšoval se jednak herní projev a i obranná část se zdála úspěšnější. V poslední době si myslím, že skupina trochu ustrnula.

Jmenovitě velký pokrok za zmiňovaný půl rok zaznamenal Šimon Vodrážka, který už pomalu přichází i na kvalitní smeč, a který si rád hned po jednom tréninku přidá ještě další trénink s jinou skupinou, což skutečně velmi oceňuji. Podobně ho musím chválit i za častou účast na turnajích, které trénink sice v herních začátcích nenahradí, ale velmi výrazně ho podpoří. Frantu Čecha zatím oceňuji jen za snahu, ale chybí se ještě zbavit zlozvyků. Skok zaznamenal ještě Patrik Malios, který by však mohl častěji mlčet a trénink vzít vážněji. Ostatním doporučuji častější účast a větší chuť do hry. Neplatí sice obecně, že nudný trénink bývá ten nejnutnější, ale stejně by se i u nich mohla častěji vyskytnout snaha o výrazné zdokonalení.

Pro tuto skupinu se plánují v létě tři termíny kempů se zaměřením na herní obranné a útočné varianty a všeobecné odehrávání míčů po pohybu.

Endy