S Poštovní spořitelnou do finále - 31.5. - 1.6.2008 - Hamr Sport Braník  (autor  , zveřejněno 02.06.2008)

O víkendu 31.5. a 1.6. uspořádal Prague beach team 2. turnaj krajského cyklu "S Poštovní spořitelnou do finále". Podařilo se naplnit všechny kategorie, a tak se na kurtech Hamr Sport Braník odehrály v sobotu zápasy v kategoriích muži, ženy a v neděli se utkali junioři, juniorky a smíšené páry bez rozdílu véku. Také počasí nám přálo, řekl bych až příliš :-)

Zápasy sobotního turnaje začaly okolo 9h a již podle zvučných jmen přihlášených se daly očekávat kvalitní zápasy s krásnými výměnami, což se během dne potvrdilo. V kategorii mužů byly připraveny dvě petičlenné skupiny, po ranní omluvě dvojice Líbal-Bažant ze zdravotních důvodů, se jedna skupina zredukovala na 4 týmy. Ze skupin postupovaly první dvě dvojice přímo do semifinále, třetí a čtvrtí se utkali o 5-6. a 7-8. místo. Nakonec po skrečích bratrů Bartůňků a Petra Hanzela se Štepánem Hejzlarerm obsadili 5-6. místo Patrik Malios - Jan Holakovský a Petr Komínek - Aleš Potměšil. Semifinále byla obsazena hráči, kteří pravidelně objíždějí svazové turnaje. V prvním zvítězili Ondra Vlček a Tomáš Hrdý, do boje o třetí místo poslali Lukáše Havlíčka a Jana Varholáka. Druhým finalistou se stali Ondra Přidal a Michal Studničný. Štěpán Frynta a Tomáš Turský tedy bojovali v dlouhém a již unaveném zápase o 3.místo, kde vítězství uhráli Lukáš a Jano. Finále bylo také velmi vyrovnané a opravdu se hrál beachvolejbal vrcholové úrovně. Z prvního místa, před zraky přícházejících rekreačních hráčů, se mohl radovat Ondra Přidal (a ten to umí) s Michlalem Studničným. Druhé místo zbylo na dvojici Hrdý-Vlček. Prize money od Poštovní spořitelny si tedy rozdělilo 8 párů, které naleznete na konci článku v souhrnných výsledcích.

V ženské kategorii byly opět dvě skupiny po třech a po čtyřech. Všichni postupovali do čtvrtfinálového pavouka, s tím, že první pár ze čtyřčlenné skupiny A měl volný los. Do semifinále se tedy přímo dostala Regina Pourová, Zina Lyubymová, ve kterém se utkala s Miladou Vamberskou a Marcelou Zachariášovou. Druhé semi obstaraly dvojice Bára Mörwicková-Šárka Židová a Radka Vojtíšková-Bety Adenubiová, jež byly úspěšnější a postoupily do finále s Reginou a Zinou. Finálový zápas opět nabídl krásné výměny, rozhodnutí přinesl nakonec až tie-break, ve kterém první místo vybojovaly Radka a Bety z pořádajícího Prague beach teamu.

V něděli pokračovalo druhé kolo pražských turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále" kategoriemi juniorek, juniorů a mixů (smíšených dvojic). Juniorky si zahrály v jedné pětičlenné skupině každá s každou. Nejlépe si vedly nejzkušenější Laura Bonnerová a Adéla Vašutová, které potvrdily předem danou roli favoritek. Druhé se umístily Anna Bolková a Nikola Voráčková, třetí místo vybojovaly Tereza Vaňková, Nikola Palinková. Juniorů se nakonec přihlásilo 9 dvojic a rozehrály základní skupiny se čtyřmi a pěti týmy. Systém byl nastavem jako při sobotním utkání mužů, takže první dva postoupili rovnou do finále a třetí a čtvrtí ze skupin dohrávali o 5-6. místo.

Kategorie mixů měla pět přihlášených dvojic. Zápasy v ní probíhaly v přátelské pohodové atmosféře. Profesionální tréninkový přístup v Prague beach teamu pomohl Fany Vidnerové a Honzovi Holakovskému k vítězství, druzí se umíistili Peťa Mikšíčková a Martin Drobný. Trocha zkušenosti z mixů a stěstí zase držely nad vodou Jirku Navrátila a Zuzku Davidovou, skončili nakonec třetí. Čtvrté místo patří Máje Chybové a Petrovi Živnému. Na Radana Dolejše a Petru Vaindlovou zbylo páté místo.

Závěrem bych poděkoval za Prague beach team všem účastníkům, sponzorům, zdravotnici Petě Mikšíčkové a v neposlední řadě areálu Hamr Sport Braník za podporu turnaje "S Poštovní spořitelnou ve finále".
Celkově shlédlo zápasy tohoto cyklu cca 80 diváků.