Klubový den + zimní King & Queen 2012  (autor  , zveřejněno 30.04.2012)

V sobotu 21. dubna jsme začali s prvním ročníkem zimního klubového dne a pojali jsme to zároveň jako oslavu na zakončení halové sezony. Náš klub se pěkně rozrůstá, a tak jsme očekávali, že kingový a queenový turnaj bude zcela naplněn a my budeme muset řešit nové herní systémy nad 40 hráčů v každé kategorii. Bohužel se nakonec naše obavy díky skoro tradičním velkým odhláškám v tomto směru nenaplnily a my nakonec odehráli turnaj ve standardním formátu pro 32 hráčů v obou kategoriích.

Tradičně největším problémem organizace bylo přimět naše začínající hráče, aby se tohoto turnaje taky zúčastnili pro jejich obavu, aby to nekazili lepším hráčům. Naštěstí
většina pochopila, že to je pro ně právě vzácná příležitost si s lepšími borci zahrát. Též díky tomu můžeme konstatovat, že naše nová hala zažila nejpočetnější akci v její krátkodobé historii. Celkem se mohlo najednou v hale před sluncem schovávat přes 70 lidí. Ostatně krásné počasí a slunce bylo velkým problémem, který hráči zejména přes poledne pociťovali, a bylo to velkou připomínkou, že je hala v tuto roční dobu už zralá na demontáž. Ale jelikož bylo ve startovném pro každého účastníka jídlo a zejména pití, nebyl zas takový problém kompenzovat velkou teplotu v hale.

Letošní mužská část turnaje se jako při každém klubovém dni postarala o pár překvapení a v raných částech akce vypadla poměrně značná část favoritů. Do semifinálových kol tak nepostoupil např. Honza Zvěřina, Patrik Malios, Martin Lacný nebo šéforganizátor Jarda Pešťák. Naopak překvapili nováčci v členských řadách, které ještě nemáme tolik okoukané a tak je těžko můžeme považovat za favority. Mezi ně se řadí Roman Mareš, který se nakonec přes několik vydřených bagrovaných, jenž jich musel vybojovat kvůli shodnému počtu bodů se svými soupeři hned několik nebo David Hroníček, který svoji bagrovanou o postup do finále prohrál s historicky nejúspěšnějším kingem Martinem Drobným.

Do finálovém zápasu dvou nejlepších z finálové skupiny se nakonec probojoval přes Martina Drobného a Romana Mareše po zdravotní pauze Endy Takáč z prvního místa, a jeho několikaletý beachvolejbalový partner Marek Hauba z místa druhého. Endy si vybral pro svůj zápas odpočatého Honzu Zvěřinu, se kterým už také historicky slavil pár turnajových titulů a Marek Hauba si vybral Romana Mareše – velmi šikovného mladého polaře, který vypadal po celý den prakticky nevyčerpatelně, přesto nakonec bylo víc sil u Endyho se Zvířetem, které za povzbuzování byly v tiebreaku publikem dovedeni ke konečnému vítězství.

V ženské části naopak favoriti jednoznačně postupovali až do poslední čtyřky a snad jediným malým překvapením byla účast Radky Bejčkové, která však už letos na několika turnajích předvedla své kvality. Finálová skupina předvedla velmi bojovný a vyrovnaný výkon a tak až závěrečný set rozhodoval o umístění a postupu do rozhodujícího zápasu. Více vůle bylo nakonec na straně právě Radky Bejčkové a Fany Vidnerové, které doslova roznesly v tomto posledním setu Jitku Koreckou s Lenkou Kurtinovou svým servisem a opanovaly dosud tak napínavé finálové kolo. Do posledního zápasu dne si Fany jako první finalistka zvolila Míšu Honkovou, aby jako typově blokařka posílila polařce Fany obranu. Radka si vybrala nejzkušenější hráčku dne Lenku Kurtinovou a ukázalo se, že to je správná volba. Radka opravdu měla svůj den a ve dvou setech nepovolila svým soupeřkám dostat se do většího tlaku po celou dobu zápasu. 

Akce byla zakončena po deváté hodině večerní a hráči se vyčerpaně odebrali do sprch,
přesto se ale našla ještě síla povedený den oslavit v nejbližší restauraci, kam se odebrala třicítka nejotrlejších účastníků.

Endy

 


 
Zvířátko (30.04.2012 12:55:21) 
Já děkuji Endymu za zvolení do finále, pěkně jsem si zahrál celý den a finále bylo taky skvělý. Byl jsem rád, že jsem ti to nepokazil, králi :-)

strana: 1