Rozhovor s Davidem Kufou  (autor Endy Takáč, zveřejněno 15.05.2012)

 Co plánuješ tento rok?

Změnil jsem spoluhráče – letos budu hrát s Ondrou Přidalem. Máme za sebou docela kvalitní zimní přípravu, kterou se teď pokusíme zužitkovat během léta. Plánujeme objet kompletní sérii evropského okruhu CEV, která zahrnuje Satelity a turnaje Masters. Rádi bychom se dostávali z kvalifikace do hlavní soutěže, už to lze vzhledem k vysoké konkurenci považovat za úspěch.

Jak jsi spokojen s dosavadní karierou?

Když to zhodnotím jako celek, tak jsem spokojen, ale jsou tam místa, o kterých vím, že jsem zaváhal a mohl se dostat výš. Věřím ale, že to nejlepší mě ještě čeká. Nejvíc si cením výsledků, kterých jsem dosáhl s bráchou Bobbem – dvou třetích míst na mistrovství ČR (2008 a 2011) a prvního místa na FIVB Satellite ve Vaduzu (2008).

Beach hraješ už přes deset let. Jak vidíš Českou republiku v tomto období?

Přes všechny nářky, jak je to špatné je momentálně český beach na nejvyšší úrovni od dob Michala Palinka (Atlanta, Sydney). Máme minimálně tři české týmy (dva ženské a jeden mužský), které se umisťují vysoko na turnajích FIVB a možná všechny tři budou na olympiádě. A to při nesrovnatelně vyšší konkurenci, než jaká byla před deseti lety. Je to ale především jejich individuální zásluha, z patřičných míst se jim mnoho především finanční podpory nedostává.

Jak vidíš ČR ve srovnání se světem?

Nemáme moře, tak máme trochu problém hrát ve větru. A chybí tu ve sportu peníze. Hodně toho ale umíme udělat tzv. na koleně a tím konkurovat světovým týmům s mnohem kvalitnějším zázemím.

Co ti chybí, abys dosáhl na nejvyšší příčky na MR ČR, popřípadě na kvalitní umístění na světových turnajích?

Finále dvou mistrovství republiky mi proklouzlo mezi prsty několika nevhodnými chybami, které jsem udělal v klíčových momentech již téměř vyhraných semifinálových utkání. Takže větší důslednost a důraznost v rozhodujících chvílích zápasu.

Dokážeš si beachem vydělat aspoň na náklady respektive kolik tě stojí sezona?

Náklady si moc neeviduju, ale poslední dva roky byly i díky penězům od sponzorů asi na nule. Letos bych si rád i něco přivydělal.

Jaké vidíš šance našich potencionálních olympioniků?

Myslím, že mají šanci dostat se aspoň mezi nejlepších 16, ale mohou překvapit i výš. Bude záležet na aktuální formě.

Světovka bude letos v Praze prý naposledy, jak se na tuto událost koukáš ty?

Je to super akce, ale je škoda, že tady máme jednu elitní soutěž na světové úrovni a potom se celé léto hraje Český pohár za věcné ceny.

Od kterých dvojic (u chlapů i žen) očekáváš letos nejlepší výsledky?

Kromě těch olympijských jsem zvědavý na novou dvojici Kufa-Hadrava. A pak samozřejmě od nás J

 


 
Vlčák (15.05.2012 14:53:57) 
 Moc hezký článek, dobře kladené otázky a hlavně trefné Davidovy odpovědi, myslím, že slušně odhadl aktuální stav českého plážového volejbalu. Ale nedá mi to nezeptat se, kdo je autorem článku?
Edna (15.05.2012 20:51:04)
 Aha. Tak to se omlouvám za Drobka, který má asi chybu v programu, protože jsem se tam zadával a už po několikáté se mi stalo, že jsem se musel zadávat jako autor dvakrát. Teď jsem ale neměl tolik času, tak jsem si toho nevšiml. Díky za upornění.
Drobek (15.05.2012 22:40:26)
ok, tato vlastnosti (pozor- vlastnost, nikoli chyba) zde byla, upravil jsem 
Petra Hroníčková (15.05.2012 21:28:35) 
 
Jiří Novák (16.05.2012 09:58:52) 
pěkný článek ... a gratulace k českému poháru na Ládví :)

strana: 1