Beach klub Kladno  (autor  , zveřejněno 17.02.2013)

Tento týden vám přinášíme krátký rozhovor s panem Janem Gálou, jedním z vedoucích zaměstnanců Beach klubu Kladno – Vavřinec. Tento areál provozuje tři kurty na plážový volejbal a také tři antukové kurty na šestkový volejbal. Areál se snaží pořádat také turnaje beachtenise nebo beachbadmintonu.

Jak dlouho již váš areál funguje? Seznámili byste nás ve zkratce s jeho historií?

Areál Vavřinec Kladno funguje od roku 2011, jeho vlastníkem je město Kladno a provozuje občanské sdružení Sportovci tří generací. S3G, o.s. je sdružení sportovců, které bylo založeno v roce 2010. Do roku 2011 chyběl v Kladně beachvolejbalový areál a stávající volejbalový areál postupně chátral a ztrácel členskou základnu. Mezi jeden z cílů S3G, o.s. patří i podpora, propagace a rozvoj míčových her. Beachvolejbalové kurty jsou na zimu zakryty přetlakovou halou, šestkový volejbal hrajeme v městské hale.

Plánujete v dohledné době nějaké zlepšení v rámci areálu či jeho rozšíření?

Budování lepšího zázemí probíhá průběžně od znovuotevření areálu v roce 2011.

Působí u vás nějaký beachvolejbalový klub?

Máme volejbalový a beachvolejbalový klub „Vavřinec Kladno“. Beachvolejbalové kroužky pro děti jsou pro děti od 6 let. V současné době k nám chodí zhruba 160 dětí. Začínají pohybovou průpravou a postupně s beachvolejbalem a volejbalem.

Máte pro zákazníky k dispozici trenéry beachvolejbalu?

Trenéry máme tři a k nim čtyři asistenty. Mezi hlavní trenéry patří Irena Pokorná, Eliška Gálová a Martin David.

Co vše můžete zájemcům o beachvolejbal nabídnout?

Kromě výše zmíněných kroužků pro děti od 6 let také další tréninky až po komerční kempy pro kohokoliv. Zázemí je postupně budováno, v provozu jsou šatny a sprchy pro rekonstrukci, klubovna, sauna, venkovní sprchy, posezení pod pergolou, dětské hřiště,….

Pořádáte beachvolejbalové turnaje?

Amatérské turnaje pořádáme dvakrát do měsíce ve dvou úrovních, obě v kategorii mixů. Jednou do měsíce pořádáme juniorské turnaje pro naši klubovou mládež. V zimě běží série turnajů VWT (Vavřinec Winter Tour).

Myslíte si, že se beachvolejbal stává populárním sportem? Mají lidé větší zájem zajít si k vám hodit zahrát nebo nevidíte rozdíl oproti dřívějším rokům?

Rozhodně je beachvolejbal na vzestupu a naše členská základna se stále rozšiřuje.

Více najdete na www.beachkladno.cz