Víkendové dění v Praze (15.- 17. února)  (autor Eliška Málková, zveřejněno 19.02.2013)

Beachový víkend odstartoval už v pátek pravidelným Domyno Night Beach Cupem. Od šesti hodin bojovalo na kurtech osm smíšených dvojic a to nejen o hodnotné ceny, ale i body do žebříčku. Nejlepšího výsledku nakonec dosáhla dvojice Honza a Petra (bližší identita se mi, bohužel, zatím vypátrat nepodařila), která ve finále porazila Martinu a Ondřeje Dostálovi. V souboji o třetí místo pak zvítězili Gábina Krumpholcová s Honzou Zikmundem nad Michalem Dubou s Jarkou Tóthovou.


Sobota přinesla pestřejší program, kdy se turnaje konaly ve třech pražských areálech. Vzhledem k celkovému počtu hal by mohla být nabídka turnajů o něco vyšší, ale snad si nakonec každý nadšenec našel to své.


Kurty na Pankráci obsadil 4. cyklus Zimní ligy. O nejlepší umístění a co nejvíce bodů do žebříčku bojovalo v extralize mixů 17 dvojic. Nejvyššího místa dosáhla, stejně jako v předchozím kole, bývalá juniorská reprezentantka - Eliška Gálová se spoluhráčem Martinem Davidem. Ve finále porazili Tomáše Karského a Elišku Novákovou. Třetí místo vybojovala zkušená mixová dvojice Lenka Grygarová a Roman Mareš nad Peterem Sovou a Evou Lančaričovou.


Pro ty, kteří se v kategorii mixů ještě necítí na extraligu, nabídl ideální alternativu Hamrsport Záběhlice. Na sedmém turnaji třetího ročníku Hamerského okruhu se sešlo 15 dvojic. Jako nejsilnější z nich se nakonec ukázalo duo zkušeného „mixaře“ Jiřího Navrátila s Petrou Valentovou, kteří v posledním zápase udolali Lenku Voděrovou s Miroslavem Bundou. Třetí příčku obsadili Josef Šalda a Jitka Mullerová.


Poslední turnaj pořádala na novodvorských kurtech Domyno sportovní akademie. Již druhého kola Amatérského turnaje se dle soupisky zůčastnilo 6 párů, z toho 5 smíšených a jeden pánský. Výsledky a bližší informace zatím, bohužel, chybí. (Pokusím se doplnit co nejdříve.)


Něděle nabídla opět tři turnaje. Po pátečním a sobotním zápřehu se do dění již nezapojilo Domyno a i Záběhlice kurt byl „pouze“ otevřen veřejnosti. Místo nich se o beachové nadšence postaraly jiné jiné pražské areály. Střešovice a Ládví.


Střešovická amatérská liga
mužů a žen přilákala na kurty, i přes svůj název, kvalitní hráče a hráčky především z domácího klubu. Od devíti od rána až do šeti do večera bojovalo na čtyřech kurtech dvanáct ženských a devět mužských dvojic.
Ženy byly rozděleny do čtyř trojčlenných skupin. Z nich následně první dva páry postoupily do hlavního pavouka a poslední čtveřice se utkala o deváté místo. Zápasy hlavní soutěže přinesly spoustu vyrovnaných zápasů. Nakonec je nejlépe zvládly hráčky z Ládví - Eva Storková a Alžběta Lobelová, když nejdřív v tie-braku porazily Kristýnu Markovou s Annou Hlaváčkovou a následě ve finále zvítězily i nad Annou Štěpánkovou a Petrou Vondrovou. Posledně jmenované po těsné prohře v prvním finálovém setu nenašly motivaci k otočení průběhu hry a musely se tak spokojit s (i tak krásným) druhým místem. Třetí skončily, již zmíněné, Marková s Hlaváčkovou, když 2:0 porazily poslední semifinalistky Terku Vondrákovou s Mirkou Kotlasovou.
Mužská část měla kvůli nižší účasti pozměněný hrací systém. Nejprve se odehrály zápasy ve dvou skupinách (po čtyřech a pěti dvojicích). První dva páry z každé z nich se pak utkaly rovnou v semifinále. Oba zápasy proběhly hladce 2:0 a do finále postoupil pár Pavel Málek a Kryštof Hoffman z Pankráce spolu s domácími - Martinem Kociánem a Jánem Jenčíkem. Pavel s Kryštofem se nakonec ukázali jako silnější a obsadil tak nejvyšší příčku. Třetí skončili, též dlouholetí svěřenci Praguebeachteamu, Jan Mrňák a Šimon Vodrážka.
I delší pauzy mezi zápasy všechny dvojice i začínající pořadatel turnaj zvládli bez sebemenších komplikací. Pořadatel svým úsměvem a dobrou náladou zajistil plynulý a poklidný průběh celého turnaje.


Beachklub Ládví nabídl se svou Lázně Vráž tour program smíšeným párům. Od devíti hodin bojovalo na kurtech o voucher sponzora čtrnáct párů. Vítěz, bohužel, ještě nebyl veřejnosti představen.


Nedělí pokračoval i 4. cyklus Zimní ligy na Pankráci (tentokrát 1. ligou mužů a žen). V ženské kategorii nastoupilo 16 a v mužské 12 párů, které kromě věcných cen bojovaly i o body jež by je mohly v následujícím cyklu nasadit do extraligy.
V ženách se nejlépe dařilo Elišce Novákové a Janě Daylové, které v posledním utkání porazily Ivu Rubáčkovou s Alenou Egersdorf. Třetí pozici si přes Sisi Poszmikovou a Gábinu Kotvovou vydobyly Lenka Grycová spolu s Miroslavou Liškovou.
U mužů první ligu ovládl Tomáš Hakl a Pavel Rotrekl kteří ve finále porazili druhý pár Jana Zvěřinu a Honzu Sequense (kterým tímto gratuluju a omlouvám se za původní zmatky). Třetí skončil Vláďa Eder a Filip Masri.

Tak to je vše k beachovému dění tohodle víkendu. Slíbené informace se pokusím doplnit, hned jak se mi je povede dopátrat. Doufám taky, že se do příštího týdne podaří zahájit spolupráci s více areály a zpravodajství se tak rozšíří i o nepražské kluby. Mezitím se můžete těšit (a třeba se i zapojit) na Střešovický páteční mix, Open do 23 let, Střešovickou tour, Domyno Night Beach Cup, nový turnaj Ferdinand men 2013 na Ládví či pankráckou Zimní ligy (tentokrát kategorie extraliga mužů a žen).

 

 

 

 

 

 


 
Zvířátko (19.02.2013 13:51:32) 
Já jsem tu 1. ligu na Pankráci hrál a jak v mužské, tak ženské kategorii tam byly zcela jiné páry. V článku popsané odpovídají nějaké extralize...
Michal (19.02.2013 13:57:03)
Taky jsem z toho trošku zmatený :)
Honza Q (19.02.2013 14:04:35)
Taky jsem tu první ligu viděl trochu jinak :) A dovolím si znovu poznamenat, že by PBT blogu pomohlo ubrat na kvantitě a přidat na kvalitě - investovaný čas bude podobný.
Eliška Málková (19.02.2013 16:02:23)
 Tak se omlouvám, šlo o moje překouknutí.. Teď už snad výsledky sedí, ale budu ráda za každou další konkrétní radu co se informací a kvality týče..:)
Honza Q (20.02.2013 14:52:24)
 Tak už je to bližší realitě, ale v mém jméně je překlep ;) A proč já jsem Honza a chudák Zvíře je Jan? :)

Jinak myslím, že psát články (nebo možná jen kusy článků) jen na základě přečtení výsledkové listiny nemá přidanou hodnotu - přehlednější by v takovém případě bylo zkopírovat tam jen vrchní část tabulky výsledků.

strana: 1