Pozvánka na druhé kolo Pražské junior ligy   (autor Fany Vidnerová, zveřejněno 20.02.2013)

Beachvolejbal i pro ty nejmenší, tak vypadá nová série turnajů pod záštitou pražského volejbalového svazu. První turnaj Pražské junior ligy se uskutečnil v lednu  na Pankráci, teď se tato série pro děti přesouvá do areálu Prague beach teamu ve Střešovicích.
 
Pražská junior liga je určena dětem všech věkových kategorií, pro ty nejmladší je připravena přehazovaná. Starší děti ve věku 10 až 14 let se utkají v plážovém volejbale s upravenými pravidly. Junioři/ky ve věku od patnácti do osmnácti let budou hrát podle platných beachvolejbalových pravidel.
 
První březnovou sobotu proběhne druhé kolo nultého ročníku této soutěže. Pravidla jsou základně nastavena pro čtyři různé věkové kategorie, během této první série turnajů se díky zkušenostem všech organizátorů budou pravidla vyvíjet tak, aby mohla pevně fungovat do dalších ročníků. 
 
„Jsem velice ráda, že se podařilo uskutečnit sérii turnajů pro děti. Myslím, že český beachvolejbal právě toto potřeboval,“ říká organizátorka druhého turnaje Pražské junior ligy Kamila Mrázová. Organizátorku turnaje těší iniciativa pražských klubů a pražského volejbalového svazu uskutečnit soutěže i pro ty nejmenší. Na druhou stranu ji ale velmi mrzí, že se o tento druh rozvoje beachvolejbalu nezajímá také Český volejbalový svaz. „Doufejme, že se to časem změní a tyto turnaje budou mít podporu po celé České republice,“ dodává.
 
 
Startovné pro dvojici:
Žlutý minibeach 100,-
Červený minibeach 200,-
Zelený minibeach 200,-
Modrý beach 300,-
 
2.3.2013 od 9:00(začátky jednotlivých kategorií budou upřesněny zde na webu)
 
Sportovní areál TATRAN Střešovice
Sibeliova 368/51, Praha 6
zastávka tram Ořechovka