nová sezóna ABV turnajů se opět blíží, jste na ni připraveni? - administrativně :)  (autor Martin Drobný, zveřejněno 16.05.2016)

update 16.5.2016: 2 roky starý článek, který nerezaví..  Pomalu se nám blíží nová sezóna svazových turnajů pod hlavičkou ABV a stejně jako tomu bylo loňský rok (a částečně už předloni), přihlášky/odhlášky na tyto turnaje, platby licenčních poplatků atp. se řeší pomocí VISu (Volejbalový Informační Systém).  Ten najdete na stránkách https://vis.cvf.cz/.

Ten najdete na stránkách https://vis.cvf.cz/

1) První problém, na který velká část z Vás pravidelně naráží, je "jak se tam mám přihlásit, už zas nevím login / heslo?".

- k získání/obnově těchto údajů slouží stránka https://vis.cvf.cz/zapomenute_heslo.php, kde pokud máte ve VISu správně zadané kontaktní údaje (email, mobil), tak by neměl být problém překonat problém s přihlášením

- pokud údaje nemáte správné (nebo vůbec - týká se starších registraček), tak je třeba kontaktovat nejlépe správce Vašeho oddílu (v případě PBT jsem to já, tj. Martin Drobný, tel. 775 148 636, drobas@gmail.com) a údaje doplnit

2) Po úspěšném přihlášení nás budou zajímat zejména moduly "PODATELNA" a "BANKA".

V modulu BANKA si můžete jednoduše vytvořit svůj "virtuální účet pod ČVS", kdy číslo virtuálního účtu (6ti místné) odpovídá variabilnímu symbolu, který musíte při převodu peněz použít, aby se částka dostala právě na tento Váš virtuální účet. Číslo bankovního účtu pro tyto platby je pak 226037156/0300.

Když tedy např. pošlu 200,- na účet 226037156/0300 s variabilním symbolem 439713, během pár dnů se tato částka objeví v modulu BANKA pod virtuálním klubovým účtem Prague beach teamu, kde s ní příslušné osoby mohou dále nakládat (platit poplatky - licence, přestupy, apod.).

3) Bod 2) zde zmiňuji zejména z důvodu platby licenčních poplatků (LP). Licenční poplatek stojí v závislosti na věku 0 až 200,- a má platnost 1rok (zjednodušeně, protože u beache je to trochu komplikovanější z důvodu přesahu beachové sezóny přes dvě šestkové). Každopádně vyřešit platbu licence si může každý sám, stačí v sekci PODATELNA vytvořit žádost "platba licenčních poplatků", zvolit příslušný oddíl, najít se v seznamu a potvrdit. Následně již přichází na řadu samotná platba, buď již zmíněným způsobem s využitím modulu BANKA (doporučený způsob), nebo případně tzv. "napřímo", kdy místo 6ti místného VS (Váš virtuální účet) použijete jako VS přímo číslo žádosti (9ti místné), pak se platba spáruje přímo s žádostí. Číslo bankovního účtu je stále stejné. tj. 226037156/0300.

Možná jen jedna poznámka, bez vyšších VIS práv nemáte sami možnost jednoduše zjistit, jestli máte licenci aktivní, nebo ne (důvod netuším). Ale každopádně platí to, že pokud chcete výše popsaným způsobem zaplatit LP a nenaleznete se v seznamů členů oddílu (pod který patříte a máte v pořádku registraci), pak to znamená, že máte LP aktivní.

4) Poté už nastupuje přihláška na turnaj, opět v sekci PODATELNA kde vložíte žádost "přihláška na beachový turnaj" (případně "odhláška z beachového turnaje") a pokračujete dále dle instrukcí. Zde systém kontroluje aktivní licence u obou hráčů, tj. může se Vám snadno stát, že zjistíte u jednoho nebo druhého nějaký restík v podobě neaktivního LP a přihláška se protáhne.

V případě jakýchkoli problému se neváhejte ozvat, pořešíme :)
Martin Drobný, tel. 775 148 636, drobas@gmail.com


 
Zvířátko (06.05.2014 08:05:15) 
 Ukázkový článek, Drobku! 
natala (06.05.2014 15:01:08) 
Díky, Drobku. Každý rok se mi takové shrnutí víc než hodí. 

Honza Q (16.08.2016 10:32:52) 
 Administrativně jo.

strana: 1