Dva tituly a jedno stříbro vezeme z MČR do 22 let  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 10.08.2015)

 Uplynulý víkend se mladé beachvolejbalové naděje sjely na Vysočinu, konkrétně do dvou hostitelských měst, která MČR pořádala. Jednalo se o Jihlavu a Pelhřimov. V prvním dějišti startovaly ženy, kdežto v Pelhřimově muži. Zmíněných turnajů se účastnily tři páry připravující se v našem klubu a dalo by se říci, že i Veronika Vraná, která v PBT už nějakou dobu opět trénuje.

V mužské kategorii byli našimi želízky v ohni Ondra Perušič s Tomášem Váňou a Martin Pihera s Davidem Schweinerem, v kategorii ženské Niky Dostálová s Káťou Valkovou.

Z pozice trenéra si troufám říci, že tyto tři páry byly aspiranty na nejvyšší příčky. A nyní už mohu říci, že jsem hrdý a šťastný, že se tyto moje prognózy o mých svěřencích naplnily.

Ondra s Tomášem si bez ztráty jediného setu dokráčeli pro titul Mistra republiky v kategorii do 22 let. Martin s Davidem díky porážce, která přišla až ve finále, vybojovali stříbrnou medaili. Bronz nakonec patří nově složené dvojici Kraffer, Holčík.

Kompletní výsledky mužů najdete ZDE, pokud chcete vidět i průběh turnaje prostřednictvím pavouku, je k nahlédnutí ZDE.

V ženské kategorii titul Mistryň republiky získaly Niky s Káťou, které absolvovaly jediné vyrovnané utkání až ve finále, a to mělo naštěstí kladné rozuzlení zápletky pro naše barvy. Stříbro patří Adamčíkové s Komárkovou a překvapením pro mě je neúčast páru Bendíková, Dostálová M. ve finále, které nakonec skončily bronzové.

Veronika Vraná s Julií Havlínovou obsadily dělené sedmé místo.

Detailnější výsledky nabízím ZDE.

Vítězům MČR do 22 let držme palce zhruba za tři týdny, kdy se představí na ME U22 v Portugalsku.

Ještě jednou jménem svým i celého klubu děkujeme za parádní výsledky, které reprezentují kvalitu tréninků našeho kubu.

 

Foto by Beachwell