3. kolo Pražské juniorligy ve Střešovicích   (autor Natalie Boušková, zveřejněno 22.12.2015)

Střešovické kurty patřily uplynulé dva víkendy dětem a juniorům. Přečtěte si, jak jednotlivé turnaje probíhaly a kdo byl tentokrát nejlepší.

ŽLUTÝ MINIBEACH (do 10 let)

V sobotu 12. prosince začínali ti nejmenší, žlutý minibeach pro děti do 10 let se již tradičně hrál jako přehazovaná. Na turnaj dorazilo 29 párů, které byly rozděleny do tříčlenných a čtyřčlenných skupin, v nichž se utkaly každý s každým v zápasech do 15 bodů. Ti, kteří ve skupině skončili na 1. a 2. místě, mohli bojovat o první příčky v pavouku pro 16 dvojic. Ti, kteří obsadili 3. a 4. místo ve skupinách, pak pokračovali v zápasech spodního pavouka o 17. místo.

Už v této kategorii bylo velice dobře vidět, kdo je ostřílený z předchozích ročníků a kdo s turnaji teprve začíná. Nejvyšší příčky proto dle očekávání obsadili zkušení přehazkáři z beachlubů Ládví a ABC Braník.

1. Adam Karafiát - Lukáš Svoboda (Beachklub Ládví)
2. Alexandr Jonke - Stella Jonke (TJ ABC Braník - Beach Braník)
3. Eliška Žambochová - Aneta Nesměráková (Beachklub Ládví)
4. Eliška Kindlová - Natálie Léblová (TJ ABC Braník - Beach Braník)

ČERVENÝ MINIBEACH (do 12 let)

Červený minibeach do 12 let, kterého se zúčastnilo 30 párů, odstartoval těsně po skončení přehazované ve 13 hodin. Hrálo se totožným systémem jako v předchozí kategorii, pouze byly zápasy prodlouženy do 21 bodů. Na nejvyšších příčkách se v této věkové kategorii umístily pouze ryze chlapecké dvojice, mezi nimiž měli hojné zastoupení také střešovičtí beach boys.

1. Kryštof Oliva - Matěj Pražan (Beachclub Strahov)
2. Jan Horáček - Kryštof Němec (Prague beach team Střešovice)
3. Alex Bouazra - Martin Kačerovský (Beachclub Strahov / Prague beach team Střešovice)
4. Petr Komínek - Antonín Votava (Prague beach team Střešovice / SK Hamr)

ZELENÝ BEACH (do 15 let)

Pro mládež do 15 let byla vyhrazena celá neděle 13. prosince. Zatímco ve výše jmenovaných věkových kategoriích mohly mít páry libovoné složení, co se týká pohlaví hráčů, v této a dále jmenovaných kategoriích se konaly vždy dva oddělené turnaje, ryze dívčí a ryze chlapecký. Pro 29 dívčích párů byl připraven systém 4 skupin o postup do play-off pavouka pro 16 dvojic s následnými dohrávkami pro poražené o konečné umístění. V 15 hodin se rozehrálo napínavé finále mezi páry ze Strahova a Domyna, z něhož vyšly vítězně Veronika Čurdová s Lindou Kulišovou.

1. Veronika Čurdová - Linda Kulišová (BVA Domyno)
2. Karolína Hellerová - Klára Hellerová (Beachclub Strahov)
3. Alžběta Rybová - Kristýna Lindová (Beachclub Strahov)
4. Tereza Skvrnová - Adéla Bartáková (SK Hamr)

Chlapeckého turnaje se zúčastnilo 16 dvojic, které se rovněž utkaly nejdříve ve skupinách, v nichž se rozhodlo o nasazení do pavouka o 1. místo. Poražené páry čekaly následně dohrávky o konečné umístění. Vzhledem k počtu účastníků měl chlapecký turnaj rychlý spád, a tak měli chlapci dohráno již po čtyřech hodinách intenzivních zápasů.

1. Jakub Šépka - Adam Štoček (Beachclub Strahov)
2. Jan Vodička - Ladislav Toman (Beachklub Ládví)
3. Tadeáš Trousil - Ondřej Zatloukal (Beachklub Ládví)
4. Jan Žídek - Matyáš Martinovič (Beachklub Praha Pankrác)

FIALOVÝ BEACH (do 17 let)

V sobotu 19. prosince se odehrálo další kolo série turnajů pro mládež, konkrétně pro holky a kluky narozené před 1. lednem 1999. Turnaje se zúčastnilo 14 ženských a 5 mužských dvojic. Vzhledem k převaze hráček byl start mužského turnaje posunut až na 14. hodinu. V obou kategoriích se naprostá většina zápasů hrála na 2 vítězné sety do 21 bodů s tiebreakem do 15, a to s výjimkou některých dohrávek o umístění, takže si všechny dvojice dosyta zahrály, přičemž třísetové bitvy nebyly ojedinělé.

Systém ženského turnaje byl následující: 2x čtyřčlenná skupina, 2x tříčlenná skupina, play-off pavouk o 1. místo, pavouk o 9. místo a dohrávky o konečné umístění. S největším přehledem si se všemi soupeřkami poradila dvojice Lucie Šeredová a Dominika Bereniková, která zaslouženě obsadila první příčku a rozšířila tak svou sbírku zlatých medailí z letošní juniorligy.

1. Lucie Šeredová - Berenika Dominiková (Pankrác)
2. Alžběta Skopová - Anna Stará (Pankrác)
3. Adéla Paulová - Kateřina Svobodová (Hamr / Prague beach team)

V mužské kategorii nebylo o herním systému nakonec pochyb, když se v den turnaje nedostavil 1 pár, takže se všechny páry utkaly v pětičlenné skupině, v níž opět nebyla nouze o třísetové zápasy, které v konečném zúčtování rozhodly o pořadí párů. Po necelých pěti hodinách často napínavých zápasů téměř bez pauz tak ze skupiny vzešla vítězná dvojice, a sice Martin Melmuka a Marek Špaček.

1. Martin Melmuka - Marek Špaček (Pankrác)
2. Jakub Šépka - Matěj Šépka (Strahov)
3. Tadeáš Trousil - Adam Podroužek (Ládví)

MODRÝ BEACH (do 20 let)

V neděli 20. prosince se ve střešovické hale sešlo 11 párů juniorek a 12 párů juniorů, aby se utkali v kategorii U20, tedy v takzvaném modrém beachi. Nejsilnější zastoupení měl v ženské kategorii Beachklub Pankrác (5 párů), nejvíce mužských dvojic reprezentovalo strahovský Beachclub (6 párů). Také v této kategorii byl obvyklý systém beachových zimních turnajů zachován, tudíž se hráči a hráčky utkali nejdříve v základních skupinách, v nichž se rozhodlo o nasazení do vyřazovacího pavouka o 1. místo. Na poražené čekaly dohrávky o konečné umístění. Se soupeřkami se nejlépe vypořádalo duo pankráckých dívek Daniela Hárovníková a Kristýna Němcová, mezi chlapci se až na zlatou příčku probojoval jediný pár reprezentující jiný než pražský beachvolejbalový klub, a sice Volejbalový klub Příbram, ve složení Ivo Hulpach, Michal Drdoš.

1. Daniela Hárovníková – Kristýna Němcová (Pankrác)

2. Natálie Migasová – Veronika Vraná (Hamr)

3. Lucie Šeredová – Berenika Dominiková (Pankrác)

 

1. Ivo Hulpach – Michal Drdoš (Volejbalový klub Příbram)

2. Matěj Brož – Matyáš Podstránský (Pankrác)

3. Petr Sixta – Jakub Heřman (Strahov)


Nejlepší páry v jednotlivých kategoriích byly kromě medailí a diplomů oceněny sladkostmi, kosmetikou a parfémy od společnosti COTY a dalšími drobnostmi.

Závěrem bychom chtěli jménem Prague Beach Teamu poděkovat všem zúčastněným za dochvilnost, bojovnost a předvedenou hru, stejně jako za ochotu pomoci s počítáním skóre a úklidem kurtů během turnaje, což se týká i rodičů některých hráčů. Rádi Vás všechny přivítáme na některém z příštích turnajů ve střešovickém areálu (https://www.praguebeachteam.cz/?menu=open-turnaje).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY: http://www.beachliga.cz/tournament-detail.html?id=45.