Beachové víkendové dění (15. - 17. března)  (autor Eliška Málková, zveřejněno 20.03.2013)

Tento víkend přinesl nemálo zajímavých turnajů pro pokročilé i začínající hráče. Nejdůležitější akcí bylo, bezesporu, Halové mistrovství České republiky 2013, které tento týden odstartovalo kategorií žen. O následujícíc víkendech pak budou následovat kategorie mužů, chlapců a dívek do 19 let a celá série bude ukončena o víkendu 13. - 14. dubna, kdy se o tituly mistrů republiky utkají hráči do 23 let.

Když to ale vezmeme chronologicky, tak beachový víkend odstartoval, po dvoutýdenní pauze, pátečním Domyno Night Beach Cup. Zúčastnilo se jedenáct smíšených dvojic, které bojovaly na novodvorských kurtech od šesti hodin. Jak turnaj dopadl se můžete podívat zde.

V sobotu již následovala kvalifikace, která na pankráckých kurtech probíhala od časných hodin. Hrálo ji celkem třináct dvojic. Ty bojovaly o čtyři postupová místa do nedělní hlavní soutěže, kde by doplnily dvanáctku přímo nasazených. Hned ráno byly páry rozděleny do dvou čtyřčlenných a jedné pětičlenné skupiny. V těch následně bojovaly o co nejlepší nasazení do pavouka na jednu prohru. Páry, které se dokázaly dostat až do semifinále pak postupovali do nedělní části.
Nejlépe se nakonec vedlo Lence Grygarové s Adélou Machovou, Barboře Pilátové s Hanou Třešňákovou, Markétě Bendíková s Jaroslavou Morwickovou a Tereze Špetlíková se Zuzanou Procházkovou. Stojí určitě za zmínku, že se všem kvalifikantkám, až na posledně jmenované, podařilo svou pozici v hlavní soutěži vylepšit. Postupující páry tak vypojovaly jedno 7., dvě 9. a jedno 12. místo.

Další sobotní turnaje mistrovství svým zaměřením nijak nekonkurovaly. Na Domynu proběhl Amatérský turnaj žen, mužů i mixů. Zúčastnilo se ho šest dvojic jejichž konečné umístění naleznete zde.

Snad úplně poprvé proběhl v klubu Vavřinec Kladno Garoma Cup – turnaj pro neregistrované hráče. S účastí jedenácti párů zbývalo do naplnění maximální kapacity ještě pět míst. I tak jde ale, zvlášť u mimopražského turnaje, o slušné obsazení. Výsledné umístění smíšených dvojic si můžete prohlédnout na stránkách turnaje.

Na Strahově se pak spolu s tréninkovým kempem konal i Dětský turnaj v minibeachi. Hrálo se celkem ve třech kategoriích – přehazovaná, minibeach a beach. Fotografie a výsledky těch nejlepších najdete zde.

I ve Střešovicích se konal amatérsky zaměřený Turnaj pro začínající a mírně pokročilé hráče. Jak průběh soutěže popisuje sama organizátorka - Kristýna Marková: „Turnaj žen byl odstartován ve 3 skupinách po 3 dvojicích. Od začátku se hrálo na 2 vítězné sety. … První ze skupin se utkaly s páry, které se ve skupině umístily na místě druhém. Vítězky z tohoto kola si poté zahrály skupinu o 1. místo, poražené skupinu o 4. místo. Turnaj mužů/mixů byl rozehrán ve 2 skupinách po 3 párech. První ze skupiny rovnou postupovali, 2. ze skupiny se utkali se 3. párem v předkole.“

„Obecně jsem byla velice spokojená s herním nasazením všech účastníků. Všechny dvojice bojovaly a nedávaly soupeři nic zadarmo. Většina poznala, že servis je opravdu základ, a jakmile se nějakým párům podařilo dostat podáním soupeře pod tlak, hrály v klidu a velmi dobře. “, chválí Kristýna hru všech párů. Nejvíce pak vyzdvihuje hru mužské dvojice Poduška/Dimitrov a ženské Hižová/Šaldová.
Jako největší nedostatek uvádí pozdní příchody, které vadí nejen: „ ... pořadateli, hladkému průběhu turnaje, případnému trestu – pískání po celý den - či skreči zápasu. Hráč by neměl chodit pozdě už kvůli sobě samotnému. Před turnajem je důležitá důkladná příprava a rozcvičení.“

Kompletní výsledky pro kategorii žen a mužů si můžete prohlédnout tady.

Neděle pokračovala v podobném duchu jako sobota. Na Pankráci vrcholilo Halové mistrovství hlavní soutěží, kde šestnáct ženských párů bojovalo o titul od ranních hodin. Ani kvalifikaci ani hlavní soutěž se mi, bohužel, nepodařilo osobně navštívit. Můžu prozatím pouze sdělit, že mistryněmi se nakonec staly Eliška Gálová s Šárkou Nakládalovou, které na stupních vítězů doplnily druhé Martina Bonnerová s Bárou Hermannovou a třetí Míša Vorlová s Terezou Vaňkovou. Všechny výsledky si můžete sami prohlédnout zde.

V průběhu týdne bych měla postupně doplnit více informací a snad i komentáře hráček a pořadatele.

Vedle mistrovství pořádal Pankrác i finálové kolo Zimní ligy v kategorii extraliga mužů. Zúčastnilo se plný počet - šestnáct párů. Jejich pořadí se dočtete, stejně jako výsledky nižších lig, zde.

Finálové kolo proběhlo i v mixové soutěži Lázně Vráž tour na Ládví. V době zveřejnění článku výsledky ještě nebyly kompletní. V nejbližší době byste však měli pořadí všech šestnácti dvojic najít zde.

Posledním turnajem víkendu byla Amatérská liga ve Střešovicích. Tuto neděli se konala pouze v kategorii mužů. Zúčastnilo se deset párů z nichž vyšli jako nejúspěšnější Petr Vašátko s Radimem Ahashinem. Zbylá místa si můžete prohlédnout zde.

Pro tento víkend je to vše. Přístě se můžete těšit na zprávy z Halového mistrvství ČR mužů, Střešovického pátečního mixu či Pražské Junior Beachligy, která se bude konat již potřetí. Tentokrát na kurtech v Záběhlicích.

 

 

 

 

 


 
Ron (20.03.2013 07:58:47) 
 Opět tam máš chyby ohledně HMČ ! Navíc nevím co je to na PBT za zvyk nezmiňovat úspěchy členů PBT?!!!! 
kelysak (20.03.2013 08:19:37) 
Eli největší úspěch je umistění jiné Eli a Lenky, kterým tímto gratuluji a chtělo by to vyzdvihnout i v článku
4. Eliška Krejčí Lenka Kurtinová 24

Lenka Grygarová (20.03.2013 09:14:26) 
 ahoj, myslim si, ze by tyto clanky mel psat nekdo, kdo  o tom neco vi. my s adel jsme zadnou kvalifikaci nehraly a jak je tu jiz zmineno hlavne by v clanku melo byt, ze eli s lenou skoncily na krasnem 4. miste....
Michal (20.03.2013 09:37:32) 
Nechci nějak kritizovat, ale pro mne by mělo mnohem větší hodnotu, kdyby vždy napsal někdo, kdo skutečně na danném turnaji byl, podrobnější report s nejen konečným pořadím ale i například výsledky jednotlivých zápasů, osobním pohledem a komentářem. Například u profi ligy často ani nevím, kdo s kým vypadl, jak moc prohrál a přitom by mě to zajímalo.

Honza Q (20.03.2013 11:30:32) 
  • Stále to vypadá jako strojově generovaný článek.
  • Formátování je lepší než dříve, ale stále chybí podnadpisy.
  • Je hezké vyzdvihnout hru dvojice Poduška/Dimitrov na lokálně pořádaném amatérském turnaji, ale když se pak ani slovem nezmíní např. 4. místo naší dvojice Krejčí/Kurtinová na Halovém mistrovství ČR, působí to dost tragicky.
  • Jak jsem tady už psal tak 10x, lidé neocení kvantitu, ale kvalitu.

Radan (20.03.2013 12:10:54) 
 Není jednoduchý psát články o věcech, kterým člověk moc nerozumí nebo nemá podklady. To vím z vlastní zkušenosti.

Ale tím spíš by to opravdu měl psát někdo jiný, nebo možná spíš raději nikdo, než toto. 

Pokud se psát musí, tak ať si ten článek před zveřejněním přečtě někdo, kdo přehled má a faktické chyby opraví.

Eliška Málková (20.03.2013 13:56:59) 
 Jak jsem psala, na halovem mistrovstvi jsem nebyla a samotnou me to mrzi.. Bohuzel, to pro me ze studijnich duvodu nebylo mozne.. Co se ostatnich turnaju tyce, myslim, ze neni v silach jednoho cloveka byt na peti mistech zaroven. Informace o zapasech tak ziskavam ze stranek klubu a snazim se je overovat i u co nejvetsiho poctu zucastnenych. Casto se vsak stane, ze odpoved nedorazi, nebo dojde az se zpozdenim (v takovem pripade ji pridavam k clanku pozdeji). Stejne tak to bylo i u  HMCR, kde se mi s Pankracem vubec nepovedlo navazat kontakt.

Jinak ctvrte misto Lenky s Eli je senzacni. Chtela jsem ho vyzdvihnout po dodani komentare, ktery mam od dvojice slibeny, ale zatim, nejsise z casoveho vytizeni, nedorazil. Jinak tomu bylo u Tynina komentare k Turnaji zacatecniku. Tim se stala zprava ze Stresovic min "strojovou" a podrobnejsi.

Samozrejme rada zverejnim komentare od jakehokoliv hrace ci organizatora, tim lepe pokud ma co rict. Tudiz kdyby mel kdokoliv z Vas nejake informace z turnaju, ktere by dokazaly kvalitu clanku vylepsit, tak je ocenim nejen tento tyden.


Lenka Grygarová (20.03.2013 14:13:48) 
Tak ale přece to, že nemáš od holek žádný komentář neznamená, že je vůbec nezmíníš ne? Přijde mi to dost hloupé... chápu, že nemáš čas kvuli studiu nebo jiným věcem, ale tím spíš by články zejména o takových turnajích jako je HMČR měl psát někdo, kdo o tom něco ví...Stejně tak nemůžeš napsat že jsme postoupily z kvalifikace, kterou jsme vůbec nehrály, tuhle informaci jsi nemohla nikde získat, protože neexistuje. Nemyslím to špatně, ale negativních komentářů k tomuto článku je tady víc než dost....
Eliška Málková (20.03.2013 19:36:42)

 Ta informace mi prisla primo od Pankrace mailem.. Byly jste spolu s Adelou prvni nasazene..

Jinak samozrejme, clanek o samotnem HMCR bych nepsala, ale tady jde o prehled.. Tudiz by me prislo hloupe ho ani nezminit.. Holkam se timto omlouvam a znovu gratuluji..

Honza Q (20.03.2013 14:14:10) 
Tak já myslím, že by se našli jedinci, kteří by po turnaji byli ochotni napsat pět heslovitých odrážek o tom, co je napadne k turnaji, který navštívili. Já to po "svém" turnaji klidně udělám. To dát dohromady s informacemi ze stránek a s dalšími případnými zdroji, přeformulovat a fajn článek bude na světě.

Jak jsem psal, používal bych nadpisy - třeba jednoduše tři hlavní nadpisy "Pátek", "Sobota" a "Neděle", a pod nimi vždy podnadpis se jménem konkrétního turnaje. Nadpisy možná tenhle editor sám neumí, ale mělo by fungovat např. zkopírování a vložení tohoto a přepsání textu toho nadpisu:

Hlavní nadpis, např. Pátek

Podnapis, např. Střešovická tour

Také bych dal do článku pro každý turnaj tabulku prvních čtyř míst, např. nějak takto (opět možno zkopírovat a přepsat jména):


1.  Vomáčka, Jedlička
2.  Růžena, Božena
3.  Vlasák, Hasák
4.  Novák, Bubák

Zdar :)

Radan (20.03.2013 14:46:07)
Takový Radin by určitě taky rád  popsal svou víteznou cestu turnajem :)
Eliška Drobná Krejčí (20.03.2013 15:11:59) 
 Pratele, kamaradi, my jsme vam s Lenkou takovy clanek vytvorily. Prave se dockal finalnich uprav, jen nevime, co s nim :-) A propos predem se omlouvam se pripadne gramaticke a stylisticke chyby, budte k nam prosim shovivavi
kelysak (20.03.2013 15:22:54)
Ahoj Eli, můžeš si vytvořit vlatní blog, rád ho obratem zveřejním
kelysak (20.03.2013 15:23:44)
 http://www.praguebeachteam.cz/?menu=my-blog

strana: 1