GÁLOVÁ s MACHOVOU vybojovaly na MS U23 v polských Myslowicích čtvrtou příčku  (autor Ondra Vlček, zveřejněno 11.06.2013)

 V uplynulém týdnu dosáhlo duo Elišky s Adélou nejlepšího výsledku své dosavadní kariéry a zároveň získaly nejlepší umístění pro své aktuální kluby, ve kterých působí. V případě Elišky jde o VAVŘINEC beach klub Kladno, BK Pankrác a v případě Adély se jedná o Prague Beach Team.


Ve středu turnaj začal kvalifikací a to jak mužské, tak i ženské složky. V kvalifikaci startovaly dva české páry, konkrétně Váňa s Trojanem a naše další aktuální členky, kterými jsou Bára Pilátová a Hanka Třešňáková. Ani jednomu z párů se nepodařilo postoupit, kluci vypadli v prvním kole kvalifikace s Nory, holky v kole druhém, kde nepřešly přes kanadský pár číslo dvě.


Právě výsledek kvalifikace a samozřejmě nejen ten, evokoval u Eli s Adél chuť se porvat o co nejlepší výsledek a důstojně tak pomstít své spolureprezentanty.


Hlavní soutěž byla na programu ve čtvrtek, kde jsme za nevlídného počasí odstartovali boje ve skupině F. Na úvod turnaje jsme měli hned německý pár číslo dvě, který nám nakonec uštědřil hned v prvním zápase v turnaji porážku 13:15 v tiebreaku. Holky se rychle oklepaly vítězstvím nad Rwandou v poměru 2:0 na sety. Třetí zápas ve skupině se dohrával až ve čtvrtek, kde jsme deklasovali Italky (Benazzi, Cavestro), které o den dříve málem přehrály Němky. Ve skupině jsme si touto výhrou upevnili druhou příčku a tak i nutnost hrát první kolo turnaje. Vítězky základních skupin byly totiž rovnou nasazeny do kola druhého.


Vyřazovací boje začaly v sobotu (už za krásného až tropického počasí) a hned od 9h, kdy jsme měli možnost pokořit přemožitelky Třešňákové s Pilátovou – druhý kanadský pár. To jsme hravě zvládli a ve druhém kole na nás čekal nasazený pár číslo jedna v turnaji MS U23 – Polky (Paszek, Kociolek).


Druhé kolo jsme jako první zápas v turnaji hráli na centrálním hřišti, které bylo obklopeno ze všech stran nemalými tribunami. Pro naše holky to byl trochu oříšek hrát první zápas na „centru“ a to hned proti „jedničkám“ turnaje, ještě před jejich domácím publikem. Naše holky v tomto utkání začaly poměrně ustrašeně a první změna stran proběhla za nepříznivého stavu 2:5, ovšem pak začala spanilá jízda, parádní nasazení našich reprezentantek, nebojácnost a velká motivace vyhrát. Krom toho dvě parádně zvládnuté koncovky setů a to jak po psychické, tak i herní stránce. Spojením jmenovaných faktů přineslo výhru 2:0 a vystavená „STOPKA“ polskému favorizovanému páru.
V kole třetím na nás čekal rakouský pár Plesiutsching – Schützenhöfer, který jsme také porazili 2:0 a opět po parádně zvládnutých koncovkách obou setů. Tímto výsledkem jsme se probojovali do posledního dne šampionátu a tak i mezi nejlepší „čtyřku“ na SVĚTĚ.


Slunná neděle opět začala poměrně hodně brzy ráno, byl před námi nelehký protivník v cestě do finále - Němky. Šlo o ještě lepší a výše nasazené, než ty se, kterými jsme prohráli v základní skupině. Naše holky bohužel z hlavy nevytěsnily prohru z předchozího prohraného boje s Němkami, které navíc předváděly strojovou hru s takřka smrtícím podáním. Prohráli jsme skoro až potupně 0:2.


Boj o bronzovou medaili byl na programu od 13h na centrálním hřišti, díky slunném počasí, které v Myslowicích v neděli panovalo, to byla pro holky opravdu slušná výheň. Naše soupeřky byly Kanaďanky, které v boji o finále podlehly Brazilkám 1:2 a to 21:23 v tiebreaku. Právě tento dlouhý předchozí zápas našeho protivníka spolu s připravenou taktikou, která měla usnadnit obranou práci našeho páru a zajistit tak medailový úspěch. Bohužel musím říci, že bronzové medaile jsme „neurvali“. Zápas to byl vyrovnaný a za stavu 14:14 v tiebreaku jsem byl přesvědčen, že se štěstí přikloní na naši stranu, ale bohužel opak byl pravdou. Naše reprezentantky sice z kurtu odešly s pláčem, který ztělesňoval velké zklamání z prohry o bronz, ale já bych Elišce s Adélou chtěl ještě jednou touto cestou z postu trenéra poděkovat za krásné čtyři hrací dny, ve kterých naše děvčata předváděla skvělé výkony a dotáhla to až mezi nejlepší čtveřici týmů na MS.


Před našimi děvčaty se na stupních umístily zlaté Němky - Bieneck-Schneider, stříbrné byly Brazilky Eduarda (14 let, r. n. 1998)-Thais a bronzový byl pár z Kanady Pischke-Humana-Paredes.

Ondřej Vlček
(reprezentační trenér mládeže)


 
Eliška Drobná Krejčí (11.06.2013 11:13:41) 
 Velka gratulace holkam
Eliška Drobná Krejčí (11.06.2013 12:20:02)
 a taky trenerovi :-)

Drobek (11.06.2013 12:23:45)
trener za stavu 14:14 v breaku a capnutem balonu nahranem na bodovku urcite zaviral obe oci!  ac to nebylo na laole moc zretelne videt :)

Paradni vysledek, gratulace!! 
Honza Q (11.06.2013 11:29:38) 
 Taky ještě jednou gratuluju!
Tynka (14.06.2013 23:04:00) 
 Nádherný výsledek!

strana: 1