Letní King&Queen PBT 2016  (autor Ján Jenčík, zveřejněno 09.09.2016)

Mám něco sesmolit o kingovi a queeně z pohledu účastníka. Nuž smolím. Příští řádky doporučuju brát s velkou rezervou, většina informací je nepodložených nebo zcela smyšlených, etnicky nekorektních a nábožensky urážlivých. Možná bude vlastně lepší, když to dál číst ani nebudete. Předem se taky omlouvám za prznění jazyka českého, ale gramatika není moje parketa ani ve slovenštině, natož v češtině. Mohl jsem to napsat slovensky, ale pak bych se neměl na co vymluvit...

Všechno to začalo, když jsem se narodil mamince a tatínkovi, myslím, že to byl čtvrtek. Pak to byla dlouho nuda nuda nuda, a bylo by to tak i dál nebýt beachvolejbalu a PBT. Už po 3 měsících trénování jsem 3.9.2011 zkusil mého prvního kinga. I když se říká, jak je to formát pro všechny úrovně, nevím nevím, jestli se s tím plně ztotožňuju. Tři lepší lidi se ve třech setech vozí po nejslabším a jeden z nich si to spolu s ním odnese podle toho, kdy to na něj dolehne nejvíc. Má to ale i svá pozitiva, nic člověka nezocelí jako pořádná nakládačka. A tak i já jsem byl za zkušenost rád, vstal jsem z popela silnější, moudřejší, hezčí a odhodlán neskončit příště na děleném 21. místě.

Příležitost jsem dostal tuhle sobotu na kingovi 2016, hlavně díky tomu, že se nepřihlásil prakticky nikdo z herních skupin A, B. Kdoví proč. Klubový den Prague Beach Teamu spojený s turnajem o titul KING a QUEEN holt už asi není tak prestižní událost jako MČR klubů či nějaký turnaj v Dolních Hřiměždicích o 15 bodu do žebříčku ABV. I když ani já jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli se budu moct zúčastnit, nakonec se na mě štěstí usmálo, sestřenka si zlomila ruku a nepřijela s přítelem na návštěvu. A to jsem se na Karlův most a Hradčany tak těšil! Jen pro případ že by to četla.

Takže, první zářijová sobota 2016. Moc jsem nespal, znáte to, nervozita, žaludek na vodě, střeva v kanálu… taky že nešlo jen tak o nějaký turnaj. Probudil jsem se dřív než budík, natáhl jsem oblíbený dres, kraťasy bez sponzorů, popadl baťoh a nabral směr Střešovice. Maso na gril zůstalo v lednici. Stejně jako ručník. Není nad vychlazený ručník po turnaji, jak jsem později zjistil. Jak se tam dostal, pro mě zůstává záhadou.

Hned u brány na kurty mě pobavil Květák otázkou, jestli mám klíč. Pro ty, co jako první nechodí, je tam kladka na kód. Lidi se pomalu trousili. Bylo vidět, že ani start posunutý na 10:00 není v kontextu pátečního večera zcela „player friendly“. Nakonec dorazilo 15 chlapů a 10 žen, nejen z řad členů. Skupiny se pomalu rozjely a bylo vidět, že všichni si ideální počasí a lehký větřík užívají, nekazí si to nějakou technikou, křečovitým počítáním bodů či kalkulováním s výsledkem. Strašně se mi líbilo jak se hráči a hráčky těší z hezkých míčů, nemyslím z Mikas, ale z míčů které se jim povedlo ubránit či odútočit. Málokdy oboje. Myslím, že tahle naše amatérská radost je největším rozdílem mezi výkonnostními turnaji a něčím čeho jsme se účastnili v sobotu. I tak ale byly k vidění opravdu parádní údery či zákroky v poli. Například jedna moje kobra měla opravdu výstavní parametry. O smeče a bloky se staral zejména Drobek, Arny a Dimi, který do finálové skupiny nepustil Tomáše. Ten to bral ale sportovně a tentokrát ani neplakal.

Do finálové čtyřky se tedy probojoval Dimi, Kuba, Drobek a já. Díky fyzickým dispozicím, odehraným sezónám, nekompromisnímu útoku a jak by řekl náš šéftrenér, vysokou obranou nad sítí, skupinu jasně opanoval Drobek, který stěží předstíral propocené tílko. I přes drhnoucí příjem a ne zcela stabilní náhru se tak stal KINGEM PBT pro sezónu 2016 Martin Drobný a.k.a. Drobek. Bylo vtipné, jak u každého rozběhu na útok stíhal kontrolovat pohledem nejen pole soupeře ale i potomka lezoucího po fandící Elišce. Někdejší medailistka MČR už v té době těžkala nejen růžové mrně ale taky stříbro z kategorie žen. Škoda, mohl to být pěkný dabl pro rozrůstající se klan Drobných. A koho z toho můžeme vinit? Álu! Ta si totiž pro superfinále vybrala Terku Řim, s kterou to Elišce s Míšou natřeli ve dvou setech. QUEEN of PBT pro sezónu 2016 se tedy stává, tadááá, Alena Dutková a.k.a. Kalča. I přes herní povinnosti favorita, rozdáváni autogramů a focení jsem nejednou očima zabrousil na holčičí kurty, kde se něžnější pohlaví pralo s nástrahami písku, vysoké sítě, kulatého míče a neposlušných plavek. Musím proto dodat, vlastně nemusím, spíš chci, že si Ála vítězství zasloužila. Od rána házela ryby jako při zarybňování Lipna, útočila vším, co jí přišlo pod ruku, kobrou, kladivem i hřebíky. Nezbývá než pogratulovat! Kompletní výsledky k vidění v kompletních výsledcích.

Za sebe jsem rád, že se mi povedlo léta dřiny a odříkání protavit v krásné třetí místo. Sportovně založená rodina mě systematicky vedla k vrcholovému sportu a já od mala věděl, že nejsem obyčejný kluk, že si mě lidstvo bude pamatovat. Třetí místo to jen potvrzuje. Mohlo to být lepší, ale nepřející a především nepřítomné české publikum mě moc netáhlo. Asi budu muset zapracovat na tom „ř“. Možná i na podání, příjmu, náhře a útoku. Na blok peču. I tak byl ale můj život naplněn, životní cesta završena. Pořád jsou k dispozici práva na zfilmování mého životního příběhu coby sportovce milénia. Volejte mi do klubu.

Závěrečným odstavcem se ještě vrátím k turnaji, aneb klubovému dni, chcete-li. Akce měla taky nemalý socializační rozměr, kulisy v podobě extrémně pohodlných lehátek, grilu, masa všeho druhů a pitiva od výmyslu světa sehráli v procesu neocenitelnou roli. Samozřejmě to tam musel někdo dotáhnout, celou akci uspořádat, pak uklidit, hezky se usmívat, vtipkovat a tak dále. A tomu člověku patří naše díky. Aby nedošlo k omylu, děkuji Drobkovi. Mimochodem, pořád ti dlužím startovné. Počasí se po létě z říše nočních můr taky v poslední době umoudřilo a dopřálo nám trochu radosti a bronzu. Mě obzvlášť. Summa summarum krásny den strávený sportem, grilováním a pivem v kruhu přátel. Co víc si přát?! Třeba větší účast? Gogo tanečnice? Bazén? Porsche Carrera GT jako cenu za třetí místo? Tomu třeba pomůžou i tyto řádky. A třeba taky ne. Uvidíme v roce 2017.


JJ


 
natala (18.09.2016 20:53:41) 
 Díky Janko za originální a velmi vtipný report o letošním klubovém turnajii! Gratuluji vítězům. 
Michal (19.09.2016 09:37:30) 
Super článek.

Dave (20.09.2016 09:30:32) 
Dobre Ty!
arny (21.09.2016 13:36:49) 
hodně dobrý sem nevěděl že seš tak vtipnej a máš tam mín chyb než já v maturitnim slohu :)

Kuba (21.09.2016 14:07:16)
 Přesně tak, i to "ř" bylo teď docela dobrý :)
Sněhulák (22.09.2016 01:07:03) 
 Ty volku (čti neslušně) Janko, já brečim. Já přímo "ř"vu při čtení tohohle nad tímto 

Mělo to být inspirační čtení kvůliva mému domácímu úkolu - slohové práci o Italii. Ale po tomhle se budu bát napsat i to "ř"!

Opět si mě pobavil, černochu (čti hanebně, slangově)! Kámo 
 


strana: 1