Státní svátek na písku  (autor Kateřina Šafářová, zveřejněno 24.11.2016)

Den svobody a boje za demokracii bylo možné prožít různě. Mohli jsme se zúčastnit pietních akcí, demonstrací, koncertů či festivalů konaných při této příležitosti. Na návštěvníky čekal také Úřad vlády. Ti, které tento státní nevzrušuje, ho pojali jako obyčejný den volna a vyrazili někam na výlet, nebo si naopak užili klidný den doma. Někteří museli být v práci.

Já a sedmadvacet dalších volejbalových nadšenců jsme trávili den ve Střešovicích na amatérském mixovém turnaji v beachi. Chtěli jsme si zahrát a ukořistit co nejlepší místo.

Turnaj probíhal příjemně. Byla jsem ráda za rozumný herní systém na dva sety, ve skupině hrané a v pavouku vítězné. Nedávno jsem byla na turnaji v jiném areálu, kde se hrálo celý den jen na jeden set, což mi přišlo fakt trapný.

Jediná komplikace nastala, když byly na chvíli k dispozici pouze dva kurty, protože zbývající dva obsadil jiný klubový program. Některé dvojice začínaly být z dlouhého čekání na další zápas trochu rozmrzelé.

Mně osobně nerozčilovalo tolik výše zmíněné jako postoj některých účastníků turnaje. Jeden hráč prakticky celý den nebyl k nalezení a soupeři museli věčně čekat na to, až se objeví. Další z hráčů prohlásil, že nechce hrát na zadním kurtu, že tam je moc studený písek a že bude čekat, až se uvolní kurt, kde chce hrát on. Připadala jsem si trochu jak ve školce.

Myslím, že bychom se mohli všichni zamyslet nad tím, že na podobných akcí nejsme sami a neuškodilo by brát více ohledů na ostatní. Když se odhlásíme na poslední chvíli, přijdeme na turnaj pozdě nebo blokujeme hru kvůli svým rozmarům, tak tím prudíme nejen organizátora, ale i ostatní hráče. A to říkám jako někdo, kdo sám chodí věčně pozdě.

Když bych to shrnula, turnaj byl fajn. Dobrá organizace a systém, v drtivé většině sympatičtí lidé a super sportovní výkony. Byl to příjemně strávený 17. listopad. A nepochybuji o tom, že ti z nás, kteří se chtějí občansky angažovat, si k tomu najdou jiné příležitosti.


 
Michal (28.11.2016 10:01:03) 
 People, what a bunch of bastards.

strana: 1