1. letni vikend s open turnaji  (autor  , zveřejněno 04.07.2008)

Během léta bude Prague beach team pořádat několik letních open turnajů v plážovém volejbale na kurtech TJ ABC Braník. Se zpožděním přináším krátký souhrn prvního kola, které proběhlo o prvním letním víkendu. V sobotu 22.6. byl na programu turnaj začátečníků (především pro členy PBT) v neděli 23.6. se bojovalo v kategoriích muži, ženy.

Zápasy sobotního turnaje začátečníků začaly po domluvě přihlášených po 12h. Turnaj nakonec odehrály 4 páry. Nejvíce se dařilo Béďovi a Petrovi.

V něděli pokračoval beachový víkend turnaji mužů a žen. Obě kategorie začaly současně v 9h ráno, a protože se hrálo pouze na dvou kurtech vznikaly mezi zápasy dost dlouhé prodlevy. Naštěstí počasí bylo nádherné a tak se i delší pauzy daly zvádnout. Pro příště pravděpodobně rozdělíme kategorie na dopolední a odpolední :-). Holky soupeřily v jedné skupině. Kvůli dřívějsímu odchodu Kamči a skreči s Verčou a Evčou, skončily na 3.místě Markét Nedbálková, Kami Rohelová, 2. místo připadlo Evě Štouračové a Verče Ettlerové, 1. místo v pomyslném finále získaly v tie-breaku Hanka Sedláková, Anička Hujová. Kluci rozehráli své zápasy ve dvou skupinách, z nichž postupovaly první dva páry do semifinále. V prvním semi vypadli Jožo a Martin, ve druhém Jarda a Jirka. Do finále se tedy dostaly "dvojky" ze skupin Lukáš Häusler, Jakub Kubíček a Michal Kalfeřt, Pavel Polák, kteří se nakonec radovali z vítězství. Oba finalisté a vítězky v kategorii žen si za odměnu mohli pochutnat na grilovaném mase nebo klobáse.

Závěrem bych rád poděkoval za pomoc při organizaci turnaje všem, kteří se na ní podíleli.
Rozloučím se pozvánkou na další beachvolejbalový víkend 12.7. - 13.7. s turnaji "začátečníků" v sobotu a "mixů" v neděli. Přihlašovat se můžete online na webu

Jarda Pešťák

Souhrnné výsledky

Kategorie ZAČÁTEČNÍCI

UmístěníJménoJméno
1.BéďaPetr Javůrek
2.HegyPetr
3.TerkaMirek
4.JakubJarda

Kategorie MUŽI

UmístěníJménoJméno
1.Michal KalfeřtPavel Polák
2.Lukáš HäuslerJakub Kubíček
3.Jiří NavrátilJarda Pešťák
4.Martin ArendáčJožo Uhrin
5.-8.Karel MalýAntonín Figueroa
5.-8.Petr JavůrekDavid
5.-8.Jan SequensJan Císař
5.-8.Petr FarkačPetr Hanzel

Kategorie ŽENY

UmístěníJménoJméno
1.Anička HujováHanka Sedláková
2.Eva ŠtouračováVerča Ettlerová
3.Markét NedbálkováKami Rohelová
4.Tereza StuchlíkováJana Nagyová
5.Domča AnderováIva Procházková