Ondra Vlček
Výběr talentů
(vydáno: 22.11.2012)(zhlédnuto: 2831x)
 Toto téma pro článek jsem si zvolil záměrně, aby někteří hráči věděli co termín talent znamená, jak je na něj nahlíženo, že i talentovaný jedinec se musí dále sportovně i mimo sportovně rozvíjet proto, aby dosáhl předem daných sportovních cílů.
Také jsem se snažil sehnat názory několika volejbalových autorů na toto téma a pokusím se i přiblížit to, jak je s talentovanými jedinci nakládáno v ČR. Bohužel systém který budu popisovat se týká pouze šestkového volejbalu, beachvolejbal nic podobného zatím nemá.
 
diskuze(7)
Tereza Vondráková
Přehled ze zahraniční a volejbalová ocenění
(vydáno: 21.11.2012)(zhlédnuto: 1468x)

V uplynulých dvou týdnech se dohrávala soutěž severoamerických států NORCECA, hrálo se také mistrovství zemí východní Evropy. Do beachvolejbalové síně slávy vstoupila další skupina legend tohoto sportu a olympionici Brink s Reckermannem získali novou cenu. Více v našem článku. diskuze(2)

Endy Takáč
Co se dělo o víkendu
(vydáno: 20.11.2012)(zhlédnuto: 1847x)
Počínaje pátkem večer byly ve Střešovicích zorganizovány další tři turnaje. Páteční mixy byly zaplněny, ale naši největší soutěž Profi ligu se nám bohužel obsadit nepodařilo. Nezbývá než přidat na práci, abychom příště tuto soutěž, se kterou máme i přes tento víkendový neúspěch, stále velké rozvojové plány, dokázali pozvednout. Dále krátký report z dalších areálů.

diskuze(1)

Ondra Vlček
Herní výkon hráče
(vydáno: 19.11.2012)(zhlédnuto: 1577x)
Tento článek je na téma herní výkon hráče v beachvolejbalovém utkání. Článek je věnován čtenářům, kteří mají chuť se dozvědět něco více o odborné terminologii v oblasti herního výkonu a beachvolejbalu obecně. Doufám, že čtenáři v článku objeví mnoho termínů a tudíž i příležitostí k rozvinutí dlouhé diskuze, že Radane? Jedním z hlavních kritérií herního výkonu hráče v beachvolejbalovém utkání jsou nejen herní činnosti jednotlivce a jejich technické provedení, ale také další faktory, jako například motivace, vůle něčeho dosáhnout, stanovení si svých dosažitelných cílů (postupných), morálně volních vlastností, v neposlední řadě samozřejmě ovlivňují herní výkon hráče i vlohy, nadání a talent, který ovšem musíme svědomitě a pravidelně rozvíjet, nejlépe pod odborným dohledem (trenérem).
 
diskuze(0)
Tereza Vondráková
Jak je to s beachvolejbalovým míčem?
(vydáno: 17.11.2012)(zhlédnuto: 4518x)
Je větší nebo menší než míč na šestky? Jak se měnil v průběhu let? Jaké jsou jeho oficiální parametry? A kolik míčů musí být na jednom kurtu během mezinárodních turnajů? Znáte odpovědi na tyto otázky? Pokud ne, tak právě pro vás je určen náš článek. diskuze(2)
Ondra Vlček
Vysvětlení pojmu herní kombinace v beachvolejbalu
(vydáno: 15.11.2012)(zhlédnuto: 1681x)
 V tomto článku se dočete co znamená ve volejbalové terminologii pojem - herní kombinace. Jak se dělí, co je jejich cílem a k čemu jsou nápomocné. V beachvolejbalu chápeme herní kombinace jako úmyslnou, prostorově a časově sladěnou spolupráci obou hráčů, kteří jsou spolu nuceni řešit taktické úkoly jejich týmu tak, aby dosáhli co nejlepších výkonů a výsledků. Herní kombinace jsou mezičlánkem mezi HČJ a samotnou hrou. Herní kombinace, jak všichni jistě víte na obranné, přípravné a útočné, které se ve hře neustále střídají. Jednotlivé herních kombinací a jejich použití ve hře ovlivňuje fyzická spolu s technicko-taktickou vyspělostí a připraveností hráčů.
 
diskuze(0)
Ondra Vlček
Obranné systémy č. 4
(vydáno: 12.11.2012)(zhlédnuto: 5582x)
V tomto článku se budeme zabývat pouze jednou z mnoha částí obrany a to konkrétně její taktikou. Jak bylo zmíněno v posledním metodickém dopisu zaměřeném na obranu, na hřišti je mezi oběma spoluhráči nutná komunikace a to nejen slovní, ale i nonverbální. Mimoslovní komunikací nemyslíme jen gesta, výraz tváře a jakékoliv další emoční projevy, ale především obranné signály.
 
diskuze(3)
Tereza Vondráková
Trénujte s lepšími hráči, radí v našem speciálním rozhovoru April Ross
(vydáno: 11.11.2012)(zhlédnuto: 1635x)

April Ross je jednou z nejlepších hráček světa. Se svou spoluhráčkou Jennifer Kessy získala nejen olympijské stříbro, ale také několik prvních míst na světovém okruhu. April jsme se ptali nejen na její úspěchy a plány, ale také na to, co udělat proto, aby se z dobrého hráče stal hráč nejlepší. V rozhovoru se také dozvíte o tom, jak se psychicky připravit na zápas a co vás kolikrát může dělit od vytouženého úspěchu. diskuze(3)

Ondra Vlček
Rotované podání z výskoku (smečovaný servis)- článek obsahuje opět video ukázku
(vydáno: 08.11.2012)(zhlédnuto: 3356x)
Zde opět předkládám jeden z metodických článků, který obsahuje naučné video. Tento druh servisu je hojně rozšířený především v mužském volejbalu i beachvolejbalu. Jde o servis používanější spíše ve výkonnostním a vrcholovém beachvolejbalu. Je pro hráče výrazněji technicky i koordinačně nejnáročnější, než jeho plachtící kolega. Technikou se tento druh podání příliš neliší s útočnými údery, tedy se lobem, drajvem i smečí.
Cílem je udeřit míč dlaní co nejvýše, dát mu dostatečnou nejen razanci, ale i rotaci a pokud možno i směr, tedy správné umístění.diskuze(11)
Tereza Vondráková
Jmenování nejlepších hráčů světa a další turnaje
(vydáno: 07.11.2012)(zhlédnuto: 3202x)
Nejen na kurtech se dají získat ceny a medaile. Po ukončení sezony vyhlašují pořadatelé FIVB SWATCH World Tour nejlepší hráče této soutěže a to hned v několika kategoriích. Kdo byl jmenován letos?diskuze(0)
Ondra Vlček
Obranné systémy č. 3
(vydáno: 05.11.2012)(zhlédnuto: 1790x)
V předchozích dvou metodických článcích na téma obranné systémy jsme rozebírali obranu bez bloku respektive obranu s blokařem u sítě nebo odstupujícím blokařem.
Dnes se zaměříme na obranu, která je k vidění u výkonnostních až vrcholových hráčů beachvolejbalu. Tato obrana je poměrně složitá v tom, že je mnoho možností jak soupeřův útok blokovat. Ve hře jsou samozřejmě situace, kdy si i vrcholový hráči vyberou některou z těch nejjednodušších obranných systémů, ale to jen za předpokladu, že soupeř měl natolik špatnou mezihru, ze které je zcela jasné, že od soupeře přeletí míč vysokým obloukem zcela „zadarmo“. Ve zmíněném případě hráči využijí obranu ve dvou hráčích v poli. Obranu v poli s odstoupeným blokařem od sítě hráči využívají v situacích soupeřovi špatné nahrávky (daleko od sítě), jako již bylo uvedeno v předchozích článcích.diskuze(0)
Tereza Vondráková
Mladá ruská naděje Jevgenia Ukolova
(vydáno: 03.11.2012)(zhlédnuto: 1529x)

Ještě nedávno nebyla Jevgenija Ukolova moc známou hráčkou. V posledních měsících se však jejímu týmu, který tvoří s o rok starší Jekatěrinou Chomjakovou, začíná dařit. Na svém kontě už mají několik medailí ze světového okruhu.diskuze(0)

Ondra Vlček
Jednoduché obranné systémy
(vydáno: 01.11.2012)(zhlédnuto: 2401x)
 Nejjednodušším obranným systémem je bránit útok soupeře ve dvou hráčích či hráčkách v poli, tomuto tématu už byl věnován jeden z minulých článků, teď bych Vám chtěl přiblížit obranu v poli s občasným blokem.
Tento herní systém vychází z dobře naučeného a hlavně zautomatizovaného blokařského odstupu od sítě, který je prováděn tak, že výchozí pozice začíná naproti soupeřově útočníkovi. Postavení nohou při střehovém postavení, ze kterého hráč může jak vyskočit na blok, tak odstoupit do vlastního pole je takové, kdy má hráč nohy od sebe vzdáleny zhruba o něco více než na šíři pánve. Záleží na tom, na jaké straně sítě se blokař nachází, pokud jde o levý kůl neboli kůl hlavní, je výchozí postavení blokaře s levou nohou minimálně o stopu jedné nohy vpřed. Pokud jde o druhý, tedy pravý kůl (handa) postavení nohou je obrácené a to s pravou nohou vpřed.diskuze(0)
Tereza Vondráková
Týdenní přehled ze zahraničí
(vydáno: 31.10.2012)(zhlédnuto: 1545x)

Největší událostí minulého týdne byl jistě poslední FIVB turnaj této sezony. Ačkoli se už nehrálo o vítězství v celkovém žebříčku, bylo na co koukat a svůj úspěch v Thajsku sklidila i jedna česká dvojice. Ovšem nejen o tomto turnaji se můžete dočíst v následujícím článku.diskuze(0)

Endy Takáč
Co se dělo o minulém víkendu
(vydáno: 30.10.2012)(zhlédnuto: 1809x)
 Tuto sobotu jsme doufám na delší dobu naposledy nechali náš areál volný pouze k pronájmu, ale hned v neděli jsme pořádali první letošní kolo Openu do 23 let. Tradiční akce, která se těší velkému zájmu, má sjednotit nadějné beachaře juniorského věku a umožnit jim poměřovat se s věkově rovnými protihráči, což je zatím v našich českých poměrech velmi výjimečná věc.

diskuze(0)


strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35