Ondra Vlček
Části tréninkového procesu v beachvolejbalu
(vydáno: 17.12.2012)(zhlédnuto: 2829x)
 Dnešní článek je věnován tréninkovému procesu, který se nejčastěji dělí na čtyři základní složky, které jsou v textu podrobněji rozebrány.  Podle obsahu a metodiky řešení úkolů jednotlivých složek sportovního tréninku (tělesné, technicko-taktické, psychologické a teoretické) rozlišujeme čtyři součásti sportovního tréninku: nácvik, herní trénink, kondiční trénink a regeneraci.   diskuze(0)
Tereza Vondráková
Continental Cup a Continental Tour
(vydáno: 15.12.2012)(zhlédnuto: 2494x)

V dnešním článku navážeme na téma z předchozího týdne. Přiblížíme si dvojici beachvolejbalových událostí, které jsou homologovány Mezinárodní volejbalovou federací a které mají vliv na individuální mezinárodní hráčské hodnocení. diskuze(0)

Tereza Vondráková
Poslední vítězství Larissy s Julianou a další novinky ze světa
(vydáno: 12.12.2012)(zhlédnuto: 2103x)

 Po dlouhé době se ve středečním přehledu podíváme opět do českých regionů. Že se vrcholový beachvolejbal nemusí hrát přes zimu jen v hlavním městě, dokázali pořadatelé 1. ročníku kladenského DESTRO BEACH CUPu. Zároveň se také dozvíte, jak vypadal poslední společný turnaj jedné z nejúspěšnějších současných ženských dvojic.diskuze(0)

Ondra Vlček
Příjem smečovaného (rotovaného) podání, opět s videoukázkou
(vydáno: 10.12.2012)(zhlédnuto: 2605x)
 V  dnešním článku se zabýváme opět příjmem soupeřova podání a to konkrétně rotovaného servisu ze země a smečovaného (rotovaného) podání. Příjem tohoto podání má dvě zásadní poučky, přijímat ho v ose těla a ztlumit rotaci letícího míče, více se dočtete v samotném článku. Obsahem článku je opět videoukázka, kde jsou představeny nejčastější chyby u příjmu rotovaného podání.diskuze(2)
Tereza Vondráková
Co jsou to vlastně ty FIVB turnaje?
(vydáno: 08.12.2012)(zhlédnuto: 3599x)

Systém světových turnajů není úplně nejjednodušší. Z některých získáváte body, které mají větší váhu než ostatní, některými se můžete kvalifikovat do nejvyšších turnajů, jako je třeba mistrovství světa, některými zase ne. Dnes si představíme jeden z nejznámějších turnajů, který Mezinárodní volejbalová federace pořádá.diskuze(0)

Ondra Vlček
Formy beachvolejbalu
(vydáno: 06.12.2012)(zhlédnuto: 2618x)
Dnes jsem pro naše čtenáře připravil článek na téma "Formy beachvolejbalu". Přijde mi důležité znát formy našeho oblíbeného sportu, aby si tak každý hráč,  člen či nečlen našeho klubu mohl najítl svou kolonku, do které skupiny českých beachvolejbalistů patří. Pro lepší pochopení daného zařazení jsem se snažil uvést příklady pomocí příslušných sérií turnajů a také jsem tyto skupiny porovnal se šestkovým volejbalem. Beachvolejbal rozlišujeme na:
• rekreační beachvolejbal
• výkonnostní beachvolejbal
• vrcholový beachvolejbal
 
diskuze(1)
Tereza Vondráková
Příprava na finále Světového poháru a další zajímavosti ze světa
(vydáno: 05.12.2012)(zhlédnuto: 2192x)

Nejvýznamnější událostí minulého týdne bylo s největší pravděpodobností jedenácté kolo okruhu zemí Severní a Střední Ameriky NORCECA, které se hrálo na ostrově Aruba v Karibském moři. V turnaji triumfovaly Spojené státy a Mexiko.diskuze(1)

Tereza Vondráková
Německá hvězda Julius Brink
(vydáno: 01.12.2012)(zhlédnuto: 2512x)

První evropské zlato v historii beachvolejbalu, titul mistra světa, první místa na evropských soutěžích a spousta dalších. Julius Brink je jistě jedním z nejvýraznějších hráčů současného plážového volejbalu. Jak vypadala cesta německého volejbalisty za úspěchem?diskuze(1)

Ondra Vlček
Příjem plachtícího podání (článek obsahuje opět naučné video)
(vydáno: 29.11.2012)(zhlédnuto: 3895x)
Obsahem tohoto článku je příjem plachtícího podání, jak již jste se mohli dočíst z nadpisu. Podstatné ovšem je, že se jedná nejen o metodiku spojenou s teorií, ale najdete zde i video s rovnými deseti ukázkami. Video zachycuje nejčastěji se opakující chyby při této HČJ. Tyto chyby se rozhodně netýkají jen začátečníků, ale všech herních kategorií nehledě na stáří a pohlaví hráčů. Video také obsahuje správnou verzi toho, jak by se mělo plachtící podání přijímat. Před článkem samozřejmě nechybí ani zopakování metodiky příjmu a popis s vysvětlením této herní činnosti, která je spolu s podáním základem volejbalu i beachvolejbalu.diskuze(10)
Tereza Vondráková
Alison profesorem a další události ze světa
(vydáno: 28.11.2012)(zhlédnuto: 2601x)

Aktuální zajímavosti ze světa beachvolejbalu a shrnutí sezony 2012, to jsou témata následujícího článku.diskuze(0)

Ondra Vlček
Herní výkon hráče
(vydáno: 26.11.2012)(zhlédnuto: 3037x)
Minulý týden jsem zveřejnil článek na téma - Herní výkon hráče, který se nedočkal dle počtu shlédnutí mnoha kladných ohlasů, ale považuji za nutné dokončit tuto problematiku, tak i celou kapitolu podobným článkem, který vlastně na ten předchozí přímo navazuje, jeho téma zní – Herní výkon hráče.
Herní výkon je sportovním výkonem, který je dán průběhem a výsledkem specifického jednání v utkání, čímž mám na mysli hlavně řízený a úmyslný pohyb vlastního těla.
Individuální herní výkony tvoří základní části týmového herního výkonu, tento výkon ovšem nevytvářejí. Je nutné upřít pohled nikoliv na kvantitu v jednotlivých individuálních herních výkonech, ale hlavně na kvalitu jednotlivých vztahů mezi určitými hráči jednoho týmu a jejich vnitřních vlastností.
Beachvolejbal patří mezi jednu z nejtěžších míčových her u nichž se na výkonu podílí velké množství nejrůznějších faktorů pohybových, somatických, morfologických, fyziologických, psychologických, biochemických a genetických.
 
diskuze(7)
Tereza Vondráková
Legenda plážového volejbalu Scott Ayakatubby
(vydáno: 24.11.2012)(zhlédnuto: 2506x)

Ve středečním článku jsme se zmínili o nově jmenovaných členech beachvolejbalové síně slávy. Mezi nimi je i dlouholetý spoluhráč Karcha Kiralyho Scott Ayakatubby. Čím si jmenování zasloužil?diskuze(1)

Ondra Vlček
Výběr talentů
(vydáno: 22.11.2012)(zhlédnuto: 4344x)
 Toto téma pro článek jsem si zvolil záměrně, aby někteří hráči věděli co termín talent znamená, jak je na něj nahlíženo, že i talentovaný jedinec se musí dále sportovně i mimo sportovně rozvíjet proto, aby dosáhl předem daných sportovních cílů.
Také jsem se snažil sehnat názory několika volejbalových autorů na toto téma a pokusím se i přiblížit to, jak je s talentovanými jedinci nakládáno v ČR. Bohužel systém který budu popisovat se týká pouze šestkového volejbalu, beachvolejbal nic podobného zatím nemá.
 
diskuze(7)
Tereza Vondráková
Přehled ze zahraniční a volejbalová ocenění
(vydáno: 21.11.2012)(zhlédnuto: 2261x)

V uplynulých dvou týdnech se dohrávala soutěž severoamerických států NORCECA, hrálo se také mistrovství zemí východní Evropy. Do beachvolejbalové síně slávy vstoupila další skupina legend tohoto sportu a olympionici Brink s Reckermannem získali novou cenu. Více v našem článku. diskuze(2)

Endy Takáč
Co se dělo o víkendu
(vydáno: 20.11.2012)(zhlédnuto: 2713x)
Počínaje pátkem večer byly ve Střešovicích zorganizovány další tři turnaje. Páteční mixy byly zaplněny, ale naši největší soutěž Profi ligu se nám bohužel obsadit nepodařilo. Nezbývá než přidat na práci, abychom příště tuto soutěž, se kterou máme i přes tento víkendový neúspěch, stále velké rozvojové plány, dokázali pozvednout. Dále krátký report z dalších areálů.

diskuze(1)


strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38