Tereza Vondráková
Německá hvězda Julius Brink
(vydáno: 01.12.2012)(zhlédnuto: 2394x)

První evropské zlato v historii beachvolejbalu, titul mistra světa, první místa na evropských soutěžích a spousta dalších. Julius Brink je jistě jedním z nejvýraznějších hráčů současného plážového volejbalu. Jak vypadala cesta německého volejbalisty za úspěchem?diskuze(1)

Ondra Vlček
Příjem plachtícího podání (článek obsahuje opět naučné video)
(vydáno: 29.11.2012)(zhlédnuto: 3634x)
Obsahem tohoto článku je příjem plachtícího podání, jak již jste se mohli dočíst z nadpisu. Podstatné ovšem je, že se jedná nejen o metodiku spojenou s teorií, ale najdete zde i video s rovnými deseti ukázkami. Video zachycuje nejčastěji se opakující chyby při této HČJ. Tyto chyby se rozhodně netýkají jen začátečníků, ale všech herních kategorií nehledě na stáří a pohlaví hráčů. Video také obsahuje správnou verzi toho, jak by se mělo plachtící podání přijímat. Před článkem samozřejmě nechybí ani zopakování metodiky příjmu a popis s vysvětlením této herní činnosti, která je spolu s podáním základem volejbalu i beachvolejbalu.diskuze(10)
Tereza Vondráková
Alison profesorem a další události ze světa
(vydáno: 28.11.2012)(zhlédnuto: 2474x)

Aktuální zajímavosti ze světa beachvolejbalu a shrnutí sezony 2012, to jsou témata následujícího článku.diskuze(0)

Ondra Vlček
Herní výkon hráče
(vydáno: 26.11.2012)(zhlédnuto: 2922x)
Minulý týden jsem zveřejnil článek na téma - Herní výkon hráče, který se nedočkal dle počtu shlédnutí mnoha kladných ohlasů, ale považuji za nutné dokončit tuto problematiku, tak i celou kapitolu podobným článkem, který vlastně na ten předchozí přímo navazuje, jeho téma zní – Herní výkon hráče.
Herní výkon je sportovním výkonem, který je dán průběhem a výsledkem specifického jednání v utkání, čímž mám na mysli hlavně řízený a úmyslný pohyb vlastního těla.
Individuální herní výkony tvoří základní části týmového herního výkonu, tento výkon ovšem nevytvářejí. Je nutné upřít pohled nikoliv na kvantitu v jednotlivých individuálních herních výkonech, ale hlavně na kvalitu jednotlivých vztahů mezi určitými hráči jednoho týmu a jejich vnitřních vlastností.
Beachvolejbal patří mezi jednu z nejtěžších míčových her u nichž se na výkonu podílí velké množství nejrůznějších faktorů pohybových, somatických, morfologických, fyziologických, psychologických, biochemických a genetických.
 
diskuze(7)
Tereza Vondráková
Legenda plážového volejbalu Scott Ayakatubby
(vydáno: 24.11.2012)(zhlédnuto: 2393x)

Ve středečním článku jsme se zmínili o nově jmenovaných členech beachvolejbalové síně slávy. Mezi nimi je i dlouholetý spoluhráč Karcha Kiralyho Scott Ayakatubby. Čím si jmenování zasloužil?diskuze(1)

Ondra Vlček
Výběr talentů
(vydáno: 22.11.2012)(zhlédnuto: 4071x)
 Toto téma pro článek jsem si zvolil záměrně, aby někteří hráči věděli co termín talent znamená, jak je na něj nahlíženo, že i talentovaný jedinec se musí dále sportovně i mimo sportovně rozvíjet proto, aby dosáhl předem daných sportovních cílů.
Také jsem se snažil sehnat názory několika volejbalových autorů na toto téma a pokusím se i přiblížit to, jak je s talentovanými jedinci nakládáno v ČR. Bohužel systém který budu popisovat se týká pouze šestkového volejbalu, beachvolejbal nic podobného zatím nemá.
 
diskuze(7)
Tereza Vondráková
Přehled ze zahraniční a volejbalová ocenění
(vydáno: 21.11.2012)(zhlédnuto: 2157x)

V uplynulých dvou týdnech se dohrávala soutěž severoamerických států NORCECA, hrálo se také mistrovství zemí východní Evropy. Do beachvolejbalové síně slávy vstoupila další skupina legend tohoto sportu a olympionici Brink s Reckermannem získali novou cenu. Více v našem článku. diskuze(2)

Endy Takáč
Co se dělo o víkendu
(vydáno: 20.11.2012)(zhlédnuto: 2544x)
Počínaje pátkem večer byly ve Střešovicích zorganizovány další tři turnaje. Páteční mixy byly zaplněny, ale naši největší soutěž Profi ligu se nám bohužel obsadit nepodařilo. Nezbývá než přidat na práci, abychom příště tuto soutěž, se kterou máme i přes tento víkendový neúspěch, stále velké rozvojové plány, dokázali pozvednout. Dále krátký report z dalších areálů.

diskuze(1)

Ondra Vlček
Herní výkon hráče
(vydáno: 19.11.2012)(zhlédnuto: 2265x)
Tento článek je na téma herní výkon hráče v beachvolejbalovém utkání. Článek je věnován čtenářům, kteří mají chuť se dozvědět něco více o odborné terminologii v oblasti herního výkonu a beachvolejbalu obecně. Doufám, že čtenáři v článku objeví mnoho termínů a tudíž i příležitostí k rozvinutí dlouhé diskuze, že Radane? Jedním z hlavních kritérií herního výkonu hráče v beachvolejbalovém utkání jsou nejen herní činnosti jednotlivce a jejich technické provedení, ale také další faktory, jako například motivace, vůle něčeho dosáhnout, stanovení si svých dosažitelných cílů (postupných), morálně volních vlastností, v neposlední řadě samozřejmě ovlivňují herní výkon hráče i vlohy, nadání a talent, který ovšem musíme svědomitě a pravidelně rozvíjet, nejlépe pod odborným dohledem (trenérem).
 
diskuze(0)
Tereza Vondráková
Jak je to s beachvolejbalovým míčem?
(vydáno: 17.11.2012)(zhlédnuto: 6408x)
Je větší nebo menší než míč na šestky? Jak se měnil v průběhu let? Jaké jsou jeho oficiální parametry? A kolik míčů musí být na jednom kurtu během mezinárodních turnajů? Znáte odpovědi na tyto otázky? Pokud ne, tak právě pro vás je určen náš článek. diskuze(2)
Ondra Vlček
Vysvětlení pojmu herní kombinace v beachvolejbalu
(vydáno: 15.11.2012)(zhlédnuto: 2594x)
 V tomto článku se dočete co znamená ve volejbalové terminologii pojem - herní kombinace. Jak se dělí, co je jejich cílem a k čemu jsou nápomocné. V beachvolejbalu chápeme herní kombinace jako úmyslnou, prostorově a časově sladěnou spolupráci obou hráčů, kteří jsou spolu nuceni řešit taktické úkoly jejich týmu tak, aby dosáhli co nejlepších výkonů a výsledků. Herní kombinace jsou mezičlánkem mezi HČJ a samotnou hrou. Herní kombinace, jak všichni jistě víte na obranné, přípravné a útočné, které se ve hře neustále střídají. Jednotlivé herních kombinací a jejich použití ve hře ovlivňuje fyzická spolu s technicko-taktickou vyspělostí a připraveností hráčů.
 
diskuze(0)
Ondra Vlček
Obranné systémy č. 4
(vydáno: 12.11.2012)(zhlédnuto: 8094x)
V tomto článku se budeme zabývat pouze jednou z mnoha částí obrany a to konkrétně její taktikou. Jak bylo zmíněno v posledním metodickém dopisu zaměřeném na obranu, na hřišti je mezi oběma spoluhráči nutná komunikace a to nejen slovní, ale i nonverbální. Mimoslovní komunikací nemyslíme jen gesta, výraz tváře a jakékoliv další emoční projevy, ale především obranné signály.
 
diskuze(3)
Tereza Vondráková
Trénujte s lepšími hráči, radí v našem speciálním rozhovoru April Ross
(vydáno: 11.11.2012)(zhlédnuto: 2414x)

April Ross je jednou z nejlepších hráček světa. Se svou spoluhráčkou Jennifer Kessy získala nejen olympijské stříbro, ale také několik prvních míst na světovém okruhu. April jsme se ptali nejen na její úspěchy a plány, ale také na to, co udělat proto, aby se z dobrého hráče stal hráč nejlepší. V rozhovoru se také dozvíte o tom, jak se psychicky připravit na zápas a co vás kolikrát může dělit od vytouženého úspěchu. diskuze(3)

Ondra Vlček
Rotované podání z výskoku (smečovaný servis)- článek obsahuje opět video ukázku
(vydáno: 08.11.2012)(zhlédnuto: 5334x)
Zde opět předkládám jeden z metodických článků, který obsahuje naučné video. Tento druh servisu je hojně rozšířený především v mužském volejbalu i beachvolejbalu. Jde o servis používanější spíše ve výkonnostním a vrcholovém beachvolejbalu. Je pro hráče výrazněji technicky i koordinačně nejnáročnější, než jeho plachtící kolega. Technikou se tento druh podání příliš neliší s útočnými údery, tedy se lobem, drajvem i smečí.
Cílem je udeřit míč dlaní co nejvýše, dát mu dostatečnou nejen razanci, ale i rotaci a pokud možno i směr, tedy správné umístění.diskuze(11)
Tereza Vondráková
Jmenování nejlepších hráčů světa a další turnaje
(vydáno: 07.11.2012)(zhlédnuto: 4719x)
Nejen na kurtech se dají získat ceny a medaile. Po ukončení sezony vyhlašují pořadatelé FIVB SWATCH World Tour nejlepší hráče této soutěže a to hned v několika kategoriích. Kdo byl jmenován letos?diskuze(0)

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37