Tereza Vondráková
Stručný pohled do zahraničí
(vydáno: 24.10.2012)(zhlédnuto: 2401x)

Dříve než zítra začne oficiální část posledního turnaje žen Světové série, jsou známy vítězky celé SWATCH Tour. V Thajsku, kde se turnaj odehraje, se také mezi Američankami bojovalo o poslední volné místo v kvalifikaci. Open turnaj v Bangsaen bude mít také české zastoupení. Více se dočtete v následujícím článku.diskuze(0)

Ondra Vlček
Spodní podání i s video ukázkou
(vydáno: 21.10.2012)(zhlédnuto: 4726x)
TENTO ČLÁNEK OBSAHUJE PŘILOŽENÉ NAUČNÉ VIDEO ! ! ! Spodní podání je začátečnické uvedení míče do hry, tedy nejjednodušší možnost servisu.
Postavení nohou je přibližně na šíři pánve v případě pravorukých hráčů s levou nohou o délku jedné stopy před nohou pravou. Postavení dolních končetin a trupu by v přípravné fázi, tedy před nadhozením míče, mělo vypadat tak, že jsou kolena mírně pokrčena. Trup je vzpřímen ve směru budoucího podání. Jediný lehký předklon je ve fázi nadhozu, kde se těžiště těla přesouvá mírně vpřed a většina váhy je tak na přední noze. S úderem míče se kolena dopínají a trup se z lehkého předklonu opět vzpřimuje.diskuze(3)
Tereza Vondráková
José Cuervo Pro Beach Volleyball Series
(vydáno: 20.10.2012)(zhlédnuto: 2420x)

Jak už bylo řečeno v několika našich článcích, je beachvolejbal sport s velkým počtem pořádaných turnajů po celém světě. Jejich úroveň je různá, odvíjí se například od nabízených cen nebo od možnosti kvalifikovat se daným turnajem na mezinárodní okruhy. Jak je na tom americká tour José Cuervo Pro Beach? diskuze(0)

Ondra Vlček
Jednoduché herní systémy - Obrana v poli
(vydáno: 18.10.2012)(zhlédnuto: 8338x)
Nejjednodušším obranným systémem je bránit útok soupeře ve dvou hráčích či hráčkách v poli.
Tento typ obrany se aplikuje u herních cvičení a modifikovaných her především v kategorii začátečníků. Rozestavení hráčů by mělo vypadat následovně. Hráč v pravé polovině, tedy na „handě“ by měl stát v rozmezí pěti až šesti metrů od sítě, tak aby stihl jak ustoupit na zadní čáru hřiště a vybrat tak letící míč směřující právě na ni, tak také dokázat včas doběhnou k síti a provést příjem ve hře letícího míče těsně za síť. Postavení hráče v levé polovině hřiště ve směru podání, tedy na hlavním kůlu je obdobné jako v případě jeho spoluhráče na levé straně. Hráči stojící v poli, jsou posunuti vůči svým bočním „lajnám“ cca 1 až 1,5 m směrem do středu hřiště, tak aby se jedním úkrokem, popřípadě úkrokem a pádem bezproblémově přesunuli k vybrání míče na postranní čáru. Hráči by měli být předem domluveni, kdo v jaké situaci vybírá míč směřující ke středu hřiště. Ve většině případů je tato dohoda smluvena dlouhodobě nikoliv na jednu výměnu, další možností je domlouvat se jednotlivě před každou rozehrou. Poslední možností je zavolání si JÁ nebo MÁM přímo ve hře, těsně před samotným odbitím.diskuze(5)
Tereza Vondráková
Změny mezi vrcholovými týmy v následující sezoně
(vydáno: 17.10.2012)(zhlédnuto: 2200x)

O turnajích v Praze vás ve svém článku informoval v pondělí Endy. V regionech ani ve světě se sice žádný turnaj nehrál, to ale neznamená, že se v plážovém volejbale nic nedělo. Především se změnilo sestavení některých švýcarských a brazilských ženských týmů.diskuze(5)

Endy Takáč
Co se dělo uplynulý víkend a páteční večer
(vydáno: 16.10.2012)(zhlédnuto: 2901x)
My jsme v sobotu pořádali další kempy a můžeme se pyšnit tím, že jako jedni z mála se věnujeme taktéž výkonnostním hráčům. V pátek a neděli jsme pořádali další turnajové akce ze sérií střešovických tour. V pankrácké aréně se konala poslední 4. kvalifikace, na Ládví měli oba víkendy taky narváno a Domyno tentokrát turnaje vynechalo. O turnajích či jiných akcích v dalších pražských areálech jsem nic nedohledal.

diskuze(0)

Ondra Vlček
Nahrávka prsty
(vydáno: 15.10.2012)(zhlédnuto: 14646x)
Nahrávka a zvlášť odbitím obouruč vrchem, tedy prsty se řadí v beachvolejbalu jednoznačně k jedné z těch nejtěžších herních činností. Navíc pokud jde o nahrávku prsty v beachvolejbalu tak, co se týče správné techniky a posouzení rozhodčími správnosti odbití, je to nejdiskutovatelnější téma vůbec.
Provedení zmiňovaného úderu musí být naprosto „čisté“, jinak hlavní rozhodčí (sedící na empajru) bez váhání odpíská chybu (přestupek proti pravidlům). Prsty v plážovém volejbalu byly vždy typické tím, že nahrávající hráč mohl na rozdíl od šestkového volejbalu míč lehce „potáhnout“ v rukou. Toto pravidlo už také není úplně aktuální, protože se pravidla pro prsty zpřísňují a rozhodčí a tvůrci pravidel se tak snaží odbití prsty zrychlit, nesmí se míč pouštět dolů podél těla (bývalo pravidlo pod bradu), ale hraje se nad hlavou a míč se tak „tahá“ jen jedním směrem a to z neobličejové zóny do vzpažení, kde míč ruce při odbití opouští. Každopádně celé pravidla OOV jsou čistě jen na posouzení rozhodčích, mohou odpískat nejen tažený míč, ale také dvojí úder neboli „dvoják“ což je nečistý úder a také přestupek proti pravidlům beachvolejbalu.
 
diskuze(1)
Tereza Vondráková
Nová tvář letošní sezony Martinš Plavinš
(vydáno: 13.10.2012)(zhlédnuto: 2543x)

Velké beachové soutěže už nejsou doménou pouze velmocí jako je Amerika, Brazílie, Německo nebo Čína. Důkazem jsou nejen naši hráči, kteří letos sklízeli úspěchy na okruzích FIVB nebo na juniorských soutěžích, ale třeba hráči z pobaltských republik. Jedním z nich je Lotyšan Martinš Plavinš.diskuze(1)

Ondra Vlček
Blok
(vydáno: 11.10.2012)(zhlédnuto: 4240x)
 V šestkovém volejbalu chápeme blok jako přehrazení určitého prostoru nad sítí vzpaženýma rukama jednoho, dvou anebo všech třech hráčů přední řady. Hráči jsou v maximálním výskoku a snaží se dosáhnout na míč anebo k místu pravděpodobného přeletu míče přes síť.
Blokem vrcholí obrana, která v určitých případech přechází v přímý útok. To v případech, kdy blokující hráč nebo hráči přesahují přes síť do soupeřova pole a jeho útočný úder srážejí k zemi, ještě před přeletem sítě.
 
diskuze(0)
Tereza Vondráková
Středeční přehled z regionů a ze světa
(vydáno: 10.10.2012)(zhlédnuto: 2264x)

Ačkoli se nehrály žádné velké turnaje, přinášíme vám zajímavosti ze světa beachvolejbalu, které se datují k minulému týdnu. diskuze(1)

Endy Takáč
Pražské turnaje jsou letošní podzím plnější než loni
(vydáno: 09.10.2012)(zhlédnuto: 3773x)
 Turnaje se v Praze od pátečního večera hrály ve čtyřech areálech a ze všech tu máme malý komentář. diskuze(2)
Ondra Vlček
Vykrývání
(vydáno: 08.10.2012)(zhlédnuto: 3499x)
Vykrývání chápeme jako účelné postavení hráče v obraně, zaměřené na obsazení volného prostoru ve vlastním poli. Je herní činnost jednotlivce velmi důležitou, ale značně neoblíbenou. Proniká celou hrou a není-li důsledně prováděna, zapříčiňuje zbytečnou ztrátu bodu nebo podání.
Dobré vykrývání souvisí s ukázněným plněním herních úkolů, s rychlým a správným odhadem možností soupeřova nebo vlastního útočníka.  diskuze(5)
Tereza Vondráková
The National Volleyball League
(vydáno: 06.10.2012)(zhlédnuto: 2549x)

Každou sobotu vám přinášíme články o jednotlivých hráčích, asociacích nebo událostech týkajících se českého a světového beache. Dnes představíme jednu z nejatraktivnějších soutěží plážového volejbalu ve Spojených státech, National Volleyball League (NVL).diskuze(0)

Tereza Vondráková
Přehled turnajů mezi 26. září a 3. říjnem
(vydáno: 03.10.2012)(zhlédnuto: 2271x)

Závěr sezóny se pomalu blíží, ale i tak se v minulém týdnu odehrálo v zahraničí několik turnajů. V tomto článku se seznámíme s výsledky z turnaje v San Diegu (okruh NORCECA) a z kvalifikace v Santa Monice v Kalifornii.diskuze(2)

Ondra Vlček
Smeč
(vydáno: 01.10.2012)(zhlédnuto: 6257x)
Jednoznačně nejčastějším úderem vrcholových beachvolejbalistů je smeč, opakuji, že tím mám na mysli mužskou složku. Smeč má několik částí a začíná tříkrokovým rozběhem, následuje odraz, let, úder do míče a dopad. Důležité je říci, že by se smeč a její již zmíněné části neměly lišit od ostatních útočných úderů hraných z výskoku, kterými jsou především lob a drajv. Jde především o to, aby soupeř nepoznal z provedení rozběhu, popřípadě švihu ruky, co bude smečař provádět. Proto jde tolik o techniku úderu.  diskuze(0)

strana: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38